[]

Muhtar adayları

Mahallenin muhtarına hayatım boyunca işim düşmedi ve şimdiki kim onu bile bilmiyorum ama ilk kez yerel seçimlerde oy kullanıcam bu martta(bi öncekini yaklaşık 20 günle kaçırmıştım) ve merak ediyorum kim aday, bu adayların genel siyasi düşünceleri ne falan diye.

Yani oy verdikten sonra yüzünü görmeyeceğim biri aslında ama oy verme işini ciddiye alıyorum ben, kime verdiğimi bilmek isterim. Nasıl öğrenebilirim mahallemdeki muhtar adayları kim diye?


 
yakında her duvarda fotolarını görmeye başlarsın zaten.


  • spirit crusher  (25.01.19 17:07:31) 
yerel seçimlerde muhtara oy vermek zorunda değilsiniz, büyükşehir, ilçe bel başkanlarına verip geçiyoruz biz. bizim sandılarda 100 oydan belki 10 tanesi muhtar oyu kullanıyor :) hiç işim düşmediği için kim olduğu beni hiç ilgilendirmiyor. önceden yine arada uğramak zorunda kalınıyordu son 5 yıldır e-devlet iyi geliştiği için muhtarlara hiç iş kalmadı. kim olduğu ile ilgilenmediğim için oy kullanmıyorum.

ayrıca spirit + 1, onlar seni bulur :)
  • benaslinda  (25.01.19 17:29:45) 
@benaslinda

zorunda olmadığımı biliyorum ama yine de oy hakkım varsa kullanmak isterim :D bu tarz durumlarda bi söz hakkımın olması hoşuma gidiyor. Katılımcı demokrasi taraftarıyım sdhhsd
  • nundu  (25.01.19 21:44:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.