[]

haemobartonellosis hakkında yardım (kedide anemi ve sarılık)

kedimde yaklaşık 2 aydır anemi var. tüm belirtileri mevcuttu. ilk götürdüğüm vet.hekim yüksek ihtimal pireden bulaşan bakteriden kaynaklı bir anemi olabileceğini söylemişti. 10 gün baytril antibiyotik tedavisi uyguladık ve sonrasında baya iyi olmuştu ama sonra yavaş yavaş eskiye dönmeye başladı.

dün başka bir kliniğe götürdük şimdi de sarılık da çıktı. o hekim yüksek ihtimal fip olabileceğini söyledi. (anemi belirtileri devam etse de iştahı falan yerinde bir süredir. vet fip dese de iştahının normal olmasına şaşırdı)

neyse ben ilk götürdüğüm hekime tekrar danıştım. o hala aynı bakteriden kaynaklı olabileceğini söyledi. zaten bu haemobartonellosis denen bakteri pireden bulaşıp ilk olarak anemi ve sarılığa sebep oluyormuş.

şimdi kedimiz 10 gün antibiyotik kullandığı halde enfeksiyonu atlatamamış olabilir mi? tekrar antibiyotik kullanmalı mıyım? muhtemelen anemi sebebi bu değilse fip fiv gibi tedaivisi olmayan bi hastalığı var. yani tekrar antibiyotik tedavisine başlamalı mıyım? ve hangi antibiyotiği tercih etmeliyim?

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.