[]

Kedi tırmalama tahtası

Şu çubuk gibi olanlardan sipariş verdim bir tane.

Merak ettiğim bir konu var: bizim kediyi bizi tırmalamaktan vazgeçirip (tırnak bileme hareketini üstümüzde yapıyor) nasıl buna alıştırabiliriz. Kumun içine atınca "aaa ben buna sıçacam demek ki artık" hissiyatı gibi bir şey oluyor mu bu tahtayı görünce ?.


 
hayır, yine koltukları ve sizi tırmalamaya devam edecek


  • neo  (24.01.19 22:00:36) 
ilk zamanlar biraz yapıyor ama asla koltuk ve halıdan vazgeçmiyorlar.


  • 4grammaton  (24.01.19 22:20:17) 
tahtanın boyu yeterince uzun değilse (arka ayakları üzerinde dururkenki kadar) kullanmıyor onu biliyorum çünkü bizimki küçükken kullanırdı boyu uzayınca bıraktı. alternatif olarak koliden ayakkabı kutusuna sığacak şekilde dikdörtgenler kesip bunları birbirine yapıştırıp kutuya koyarsanız bunu da kullanıyor. bunları kullandığı zaman mobilyaları daha az kullanır ama muhtemelen %100 bırakmaz.


  • slow like honey  (24.01.19 22:21:37) 
koltuk köşeleri dururken pek yanaşmıyo benim kedi. her koltuğumun köşesi karnabahar gibi.


  • spirit crusher  (24.01.19 23:07:23) 
Bizim çocuğun maşallahı var. Neredeyse köpek gibi "hayır" komutunu alıyor bizimki. Hayır diye diye koltuklara dokunulmaması gerektiğini öğrettim. Elbette arada saçmalayabiliyor ama koltuklarda gözle görünür hasar yaratmadı. (Tabii koltukları da örtüyle koruyoruz, onun da katkısı var mutlaka).

Bir de bizim çocuğa tırmalama tahtası yerine dev kedi ağacı aldık. Hem tırmalıyor, hem yatıyor. Keyfi yerinde görünüyor. Bence öyle bir şey alırsanız koltuklara pek sıra gelmeden tahtına kurulabilir sizinki de :)
  • a day at the races  (24.01.19 23:13:56) 
Kedi otu spreyi? Ecnebicesi catnip olan.

Bir de ben kendim yaptım bir buçuk metre. Hem kolay hem de çok daha kaliteli oldu. Spreye de gerek kalmadı bizimkinde muhtemelen uzun olduğu içindir.
  • Fusha  (25.01.19 00:03:34) 
koltuğa vs yapmayı belki kesebilir ama sizi sevdiğini göstermek için üzerinizde yine o hareketleri yapacaktır.


  • anyelios  (25.01.19 11:39:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.