2 laptop (işletim sistemleri farklı) birleşimi tek klavye ve mouse kontrolü

2 ekranım olacak yani normal monitör. 2 laptop var elimde windows ve linux.

Ben bunları ekranlara yansıtıp tek mouse ve klavye ile istediğimde istediğim ekrana geçiş yapıp yönetmek istiyorum.

Yani tek mouse ile iki işletim sisteminde işlem yapabilir miyim? Nasıl? yapan varsa bilgilendirirse seviniriz.

(bkz: kvm switch)

mekanik anahtar ile geçiş yapılanlarıda var, klavye kombinasyonu ile ekran arası geçiş yapan da var. senin bütçene kalmış.

en basit olanı şöyle ;

www.aliexpress.com
  • delidir yakalayin  (23.01.19 17:49:23 ~ 17:51:09)
synergy diye bir uygulama var açık kaynak kodlu. sunucu istemci şeklinde çalışıyor ev kullanımı için uygun. ama ağ tabanlı çalıştığı için takılma oluyor

eksisozluk.com

symless.com
  • demirKamil  (23.01.19 18:16:58)
synergy +1. bir sure kullandim basarili bir program.

  • crucio  (23.01.19 22:15:55)
tesekkürler arkadaslar.

  • security  (23.01.19 22:23:54)