[]

arkadaşınızın kocası sizi öpmeye çalışsa?!

yakın bir arkadaşımın başına gelen olayı anlatacağım.

işyerinden (6 aydır tanışıklar) iyi anlaştığı bir arkadaşı ile görüşecekler, önce bişiyler içip konsere gitme planı yapılıyor. işyerinden biri daha ve bu arkadaşın kocası da geliyor. konserden önce içiliyor ve konsere geçiliyor. konserdeyken bu arkadaşın kocası arkadaşıma yaklaşmaya çalışıyor, dokunuyor, 'bu gece beni yalnız bırakma' minvalinde şeyler söylüyor. aşırı sarhoş bunları yaparken, karı koca çok sarhoşlar. e gruptaki herkesin kafası güzel zaten. arkadaşım bi şekilde sesini çıkarmıyor ve konser çıkışı bunları taksiye bindirmeye çalışıyor. kadın binmiş taksiye, kocası hala arkadaşımı öpme derdinde, ayakta bile duramıyor oysa. neyse zorla bindirip gönderiyor taksiyle.. işyerinden diğer arkadaş (erkek) da görüyor bu taksi sahnesini ve 'çok sarhoştu ya, ondan yapmıştır' diyip geçiyor. tabii biz öyle düşünmüyoruz!

işyerinde yüzyüze bakıyorlar tabii ve kadının hiç bir b.ktan haberi yok. bir de instada klasik evli pozları, çok mutluyuz halleri falan var.

ne yapmalı bu durumda?

 
unutsun.. bi daha da o tiplerle özelde görüşmesin.


 • lcha  (23.01.19 13:30:32) 
Olmamis gibi davranmali. Adam ayakta duramayacak kadar sarhosmus, cok sasirmamak gerek. Ayni seyi ayikken de yapmadigi surece sarhos oldugu icin diye dusunurdum ben de.

Edit: Olammis gibi davranmali derken, bunun muhabbetini acmamali gidip. Muhabbeti kesmeli Bir daha doyasiya icmeden once bir kez daha dusunurler rezil olduk diye.
 • stavro  (23.01.19 13:40:42 ~ 13:56:16) 
Valla sarhoşken yaptı diye anlayışla karşılanması gerekmiyor bence. Bi daha görüşmesin+1.


 • j r r tolkien hayrani  (23.01.19 13:51:37) 
Alkol kullanmam. Hayatımda hiç sarhoş olmadım ama bir kere çok afedersiniz hayvan gibi şarap içmiştim sanki su içiyormuş gibi(bildiğiniz su gibi içmiştim) sarhoş olarak sayılır mıydı bilmem ama normal değildim en azından. Şunu demeye çalışıyorum ki alkol sevmeyen birisi olarak, hayatında sarhoş olmamış birisi olarak bile eğer ben 'sarhoşken' bu tarz bir olayı gerçekleştirmediysem ve kendimi gayet iyi kontrol edebildiysem, başıma gelen bu olaydan sonra anladım ki ''Sarhoştum. Pişmanım'' lafı bomboş, saçma sapan bir yalandan ibarettir. Kimse sarhoşluğu kullanıp yaptığı pislikleri örtmesin. Yok öpmeye çalıştım, sarhoştum. Yok efendime söyleyeyim, aldattım ama sarhoştum... Geçin bu işleri. Sarhoş olunca içinizdeki pisliği kusuyorsunuz eğer bu tarz şeyleri yapıyorsanız. Eğer pislik bir insan değilseniz gayet kendinizi kontrol edebilirsiniz. Alkol size durduk yere bir şey yaptırmaz. Saçma bahaneler üretmeye gerek yok.

Eğer arkadaşınız da olaya ''Hataydı. Olmamış gibi davranayım'' gözüyle bakarsa ne desek boş. Kessin iletişimi. Kendisine de geçmiş olsun bu arada. Hoş bir olay değil.
 • panda yuva yapmis sogut dalina  (23.01.19 13:52:39 ~ 13:57:06) 
Alkol herkeste ayni etkiyi yapmiyor yalniz.
Normalde kedi gibi olup alkol alir almaz kavgaya tutusan da var, alkol alinca kufur etsen sesini cikarmayan da mesela. Ben ictim bir sey olmadi diye bir mantik yok. Ben de kavga edenleri anlamiyorum ama oluyor.

Bu alkolluyken yapilan hos gorluebilir anlamina gelmiyor. Alkolluyken kaza yapana da ceza kesmemk lazim olurdu oyle olsa, bilerek yapmiyor ne de olsa.
Alkol kullanan kisi kullandiktan sonra olacaklardan tamamen kendisi sorumludur. alkol alip sapitma riskini kendi inisiyatifiyle almistir.
 • stavro  (23.01.19 13:59:20) 
Başlığa yanıt, siz de karısını öpün.

Şimdi olay anlatılış hali ile sıkıntılı geldi bana şu noktada. Bu öpmeye çalışma hareketi hadi görüşürüz öpmesi mi dudaklara odaklanan bir öpme çabası mı?

Bu tarz, baskıcı ve ısrarcı tutumlara giren sarhoşlardan uzak durun. Evli olmasalar bile.
 • reyals  (23.01.19 14:00:30) 
sarhoşluğun arkasına sığınılacak kadar basit bir şey değil yapılan. yine de kadının bilmesine gerek yok. geçiniz. kadınla araya mesafe konulsun, dışarıda da görüşülmesin.


 • fragile lady  (23.01.19 14:00:31) 
Panda yuva yapmış’a kısmen katılıyorum.

İnsanın ayık kafayla yapmayacağı şeyleri sarhoşken de yapacağına inanmıyorum. Görüşmesin konuşmasın adamla.
 • şubatsonrası  (23.01.19 14:02:34) 
baya dudaktan öpmeye çalışıyor işte, öbür türlü olsa ne farkeder gerçi, zaten konser boyunca mesajı gayet net vermiş!


 • kronik  (23.01.19 14:26:49) 
Adamın karısına söylerse arkadaşının kendisi kötü olur. Bu tarz "instagram'da mutlu evlilik" kadınları böyle durumlarda kocişlerine asla toz kondurmayıp üstüne "bizi kıskaniyür kaltak" gibi triplerle karşısındaki kadına bileniyor. Bunun çok örneğini gördüm. Adam başka bir girişimde bulunmadığı sürece muhabbeti kessin ya da merhaba merhaba düzeyinde tutsun. Adam tekrar yürümeye ya da tacize kalkarsa o zaman sıkıntı büyür.


 • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (23.01.19 14:28:28) 
Kocanın karısına "kocanın içki içmesine izin verme, yakışıksız hareketleri oluyor" desin.

Yanına diğer arkadaşı da şahit alsın ki "kocamda gözü var" kezbanlığına maruz kalmasın.
 • John Bloor  (23.01.19 14:28:31) 
karşı taraftan bir sinyal alıp öpmüştür.
durup dururken öyle bir risk alacağını sanmıyorum.

arkadaşınız bir dahaki sefere kendi tavırlarına dikkat etmeli
 • mistikla  (23.01.19 14:53:38) 
valla ikisini de çekerim iş yerinde kenara, şahit olan arkadaşları da çağırır, ikisinin de ağzının payını verir gönderirim, onlar düşünsünler.

kaldıramıyosa içmesinler, hem ne o karsının yanında başkasına sarkıcak, bu ilk mi sanıyorsun? hiç bi zaman ilk olmaz bu, ne ilk defa sarhoş olmak, ne ilk defa sarkıntılık yapmak, belki de bunların böyle grup fantazileri falan vardır.

edit: kocası aynı yerde çalışmıyormuş atlamışım, olsun, kadın biliyodur kocasının ne mal olduğunu.
 • killerbee  (23.01.19 14:56:06 ~ 15:02:32) 
@mistikla hee sinyal verdi hee, sizin gibilere kadının varolması sinyal zaten. durup dururken almıyor zaten o riski, ölümüne içince cesaret buluyo abazalığı, öyle sarkıyor.


 • kronik  (23.01.19 15:03:59) 
Ben böyle durumlarda durum başına gelenin kendinden başka birileri için de yardım edip edemeyeceğini düşünuyorum genelde aslında. Tamam hadi kadın bir sey demesin, sussun, uzak dursun vs. E bu adam sarhoş olup başka kadın arkadaşlara da aynı şeyi yapacak, yapmaya devam edecek. En azından ben yine görev gibi adamın kendisiyle konuşurdum gibi geliyor. Gördüğümde. Farkında olmayabilirsin ama durum böyle. Hem kendini kötü bir hale sokuyorsun hem başkalarını rahatsız ediyorsun derdim. Sonra ne yapacaksa yapsın. Ben de zaten bir daha aynı yerde sarhoş bulunmam.


 • velvetmorning  (23.01.19 15:04:28) 
@velvetmorning cok guzel bir noktaya deginmis ancak bu cift cirkefse kizin basi agriyabilir.
bence kadinla da erkekle de merhaba merhaba'dan oteye gitmesin. kadinin bir sucu olup olmamasi onemli degil, oyle bir herifin yakininda olmaya hic gerek yok, kadin da zaten kocisimde gozu vardi der.

 • kassiopeia  (23.01.19 16:38:47) 
aynı olay arkadaşımda olmuştu önünü göremez halde taksiye biniyorlar mekandan sonra eleman karısı diye baldızının bacağını baya baya okşaya okşaya gidiyorlar. Yazık baldız belli olmasın diye arkadaşın elini paramparça etmiş.

Cevaba gelirsem çok iyi tanıyorum çocuğu o tarz bir çocuk değil çıplak görse önünde yanlış anlaşılmasın diye arkasını dönebilecek bir çocuk.

Ondan sonra baş başa konuşmalarımızda da sürekli yemin ederek ağlayacaktı neredeyse hatırlamadığını - nasıl böyle bir şey yaptığını. Sonuçta bana yalan söylemek zorunda olan bir insan değil bu.

Bazen nadirde olsa aynı alkol oranını tüketsen bile vücudunun verdiği tepki farklı olabiliyor, ve bazen hiç hatırlayamayacağın kesinlikle yapmayacağın şeyler yapmış olabiliyorsun. Böyle bir durum olabilir.

Cevap olarak eşine bir şey söylemesine gerek yok + 1

Bir daha onlarla özel görüşmesin +1

Unutsun +1
 • IcedFlames  (23.01.19 17:19:48) 
Benim anlamadigim nokta adam bunlari yapiyorken karisi ne ile mesgul? Noluyor naptigini saniyorsun sen falan demiyor mu?


 • stavro  (23.01.19 18:00:20) 
ağzına vururum


 • Mossy  (24.01.19 22:01:47) 
madem karı koca içmesini bilmiyorlar bir daha onlarla dışarı çıkmasın..

bazı insanlar sarhoş olmadıkları halde kafası güzelmiş gibi yaparak içlerindeki şeytanı kolaylıkla dışarı çıkartırlar.. ben bu adamın gerçekten sarhoş olduğuna inanmıyorum.. içkiyi bahane ederek arkadaşınıza yürümüş.. olumlu sinyal alsaydı daha sonra yürümeyi bırak koşmaya bile başlardı..
 • strobist  (24.01.19 22:16:01) 
gruba davet etmiş gitmemişsiniz işte. istemiyorsanız görüşmeyin, grup cazip geliyorsa görüşün.


 • Frederick Co  (09.02.19 10:43:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.