[]

Yurtıdışı, sevgili

Bir arkadaşım ekolü olacak ama gerçekten tek yakın arkadaşım büyük bir kavga yaşadı ve çözemiyoruz.

24 yaşlarında bir çift, erkek olan bir etkinlik için yeni tanıştığı insanlardan oluşan çok kişilik grupla yabancı bir ülkeye gitmek istiyor. Kız da vize sorunum yok ben de geleyim, gün içinde etkinlikteki işlerle ilgilenir diğerleriyle takılırsın akşam beraber takılırız diyor. Erkek istemiyor. Ve baya kavga ettiler. Çözüm bulamıyoruz kimse vazgeçmiyor inadından. Biri vaz mı geçmeli başka çözüm var mıdır?


 
Ayrılsınlar, adam kafası rahat rahat gidip sevişsin. :D


 • datnet  (22.01.19 23:22:47) 
Ayrıl coco +1


 • diffarentiationation  (22.01.19 23:24:08) 
Erkek neden istemiyor


 • her giriste sifresini unutan adam  (22.01.19 23:25:06) 
İstemene nedeni olarak iyi tanımadığım insanların yanına sevgilimi getiremem, sanki yanımda yük olarak taşıdığım sorumlu oldugum bir cocuk gibi olursun gibi bir sey demiş


 • meyve parcacikli kadin  (22.01.19 23:26:44) 
İstememe sebebi bana hiç mantıklı gelmedi. Ben erkeğim ama kızın yerinde olsam kesinlikle "neden istemiyor gelsem ne olacak güzel vakit geçiririz" diye düşünürdüm. Aynı şekilde kız yurt dışına gitse erkeğin gelmesini istemese erkek ne tepki verirdi?


 • sys coyg  (22.01.19 23:28:14) 
Ayrılsınlar direkt. Zaten bu olaydan sonra ayrılığa gidecekler adım adım, uzatmasınlar.


 • j r r tolkien hayrani  (22.01.19 23:28:58) 
adam bi keyif yapıcak kız etmiş içine. erkeğe söyle ayrılsın :)


 • dedim dedim de kime dedim  (22.01.19 23:32:04) 
Pek çift olamamışlar bence.


 • (s)AINT  (22.01.19 23:32:46) 
erkek net haksız. sevgilisini yük olarak görüyorsa ayrılsın, öyle gitsin. oha.


 • gmzo  (22.01.19 23:41:00) 
Ahaha adamın uydurduğu bahaneye bak. Açık açık diyor ki takılıcam!!!! Yada kız gayet net anladığı halde aptal takliti yapıyor ve adam yine bu durumdan istifade ediyor. Boynuz is coming daha ne desin adam. Çözüm kızın ayrılması zaten, eğer bile bile lades demek gibi mükemmel bir karakteri yoksa.


 • Dylan Murphy  (22.01.19 23:43:13) 
Gerekcesi mantikli değil. Belli ki kacamak yaparim diye düşündü, sen gelmek isteyince de agresiflesti tepkisini ayarlayamadi..


 • her giriste sifresini unutan adam  (22.01.19 23:44:05) 
Güzel(ve komik) bahane.

Bir şeyler diyecektim ben de ama şöyle bir baktım ve herkes aşağı yukarı düşündüğümü söylemiş zaten. Fazla uzatmasam da olur. Hayırlısı diyeyim en iyisi.
 • panda yuva yapmis sogut dalina  (22.01.19 23:44:41) 
Bahanesini beğendim valla. Ayrılsınlar oğlan rahatına baksın kız da yoluna.


 • rumeli beylerbeyi  (22.01.19 23:52:42) 
Vallahi ben kadın yerinde olsam bahane buluyor diye degil de bu adama ben topluluk içinde yük olarak taşıdığım çocuk gibi nasıl hissettiriyorum diye kafa yorarım. Sahiden bunu hissediyor olabilir, kimse sevgilisiyle gelmeyecektir, kızin sosyal uyum sorunu, dil sorunu vardır, her şeyi erkekten bekliyordur vs. Bildiğin rahatsızlık veriyorum ben bu adama diye düşünmesi gerekmez mi? Ne fena (._.). Çözüm olarak adamın neden böyle hissettiği hakkında konusmamlılar diyorum. Böyle hissetsen de geleceğim demek çok saçma değil mi? E neden böyl hissediyorsun diye adamı suçlamak da cok saçma, his icin nasil suçlayacaksın. Bir de başka bir çözüm, etkinlik gunleri akşamı adam grupla takılsın, falzasından 2 gün daha alsınlar, kadın sonraki iki gün gitsin, olmaz mı?


 • velvetmorning  (23.01.19 00:01:15) 
Erkeğin amaç belli demek ki ;) kız tarafı olaam tekmeyi basmıştım :)


 • adwokat  (23.01.19 01:11:52) 
olaya çok şaşırıp bir arkadaşıma daha anlattım. yorumu: ya kız arkadaşından utanıyor o insanlara karşı ya da bir haltlar karıştıracak. Ben sadece bir haltlar karıştırması fikrindeydim ama kızdan utanıyor da olabilir hakikaten. Ya görünüşü, ya mesleği, ya konuşması herhangi bir şey


 • Mossy  (23.01.19 02:55:40) 
farklı bir yorum olacak ama bence erkek haklı.

kız arkadaş her yere gelecek diye bir şey yok. bu insanlar gündüz birlikte organizasyonlarda olup akşam da muhtemelen yine birlikte takılacaklar hatta kuvvetle muhtemel gündüz olanlar hakkında konuşup duracaklar. kız arkadaş ise orda gezme amaçlı olduğundan adamı darlayıp duracak gezmek için, gündüz olanlar konuşulduğunda sıkılacak vs vs.

eğer şüphelenilecek bir şey yoksa, erkek flörtöz değilse rahat bıraksın. evli değil ki bunlar kuyruk gibi her yere taşınacak. adam haklı. net.
 • prodeq  (23.01.19 08:32:13) 
sevgili getirmek yasakmış dese daha inandırıcı olurdu. bu bahanesi çok saçma olmuş. biri vazgeçsin ama toptan vazgeçsin bu işten.


 • prasinos  (23.01.19 09:45:13) 
"İstemene nedeni olarak iyi tanımadığım insanların yanına sevgilimi getiremem"
Bence bunun tam tersi, iyi tanımadıklarıysa neden çekiniyor, tanıdıklarının belki sevgilisi oldugunu bilmesini istemeyebilir o da ilişkinin ne kadar eski olduğuna baglı.

Saçmaymış.
 • liberal  (23.01.19 10:03:49) 
Erkegin amacinin baskalariyla sevismek oldugunu dusunecek kadar sig olmayin. Erkek ve kadin birbirlerinin ozel alanlarina, birey haklarina saygi duymalilar ki iliskileri saglikli olabilsin. O arkadasin yurtdisina arkadas grubuyla gitmesi, yaninda kiz arkadasini goturmek istememesi cok normal. Sonucta bir etkinlikten ortak paydada bulustugu insanlarla beraber birseyler yapacak. Eger kiz arkadasi bu etkinlige onceden dahil olmus olsaydi zaten yurtdisi planinda olurdu. Burada kizin olgun davranmadigini, kisitlayici, baskici ve kıskanç davrandigi cok belli. Erkeğin de ozgurluge ve bireycilige bu kadar deger verdigini goz onune alirsak birbirinden zit bu karakterlerin beraberligi surdurmesi mumkun degildir. Ve bu ayrilikta en buyuk pay sahibi hatun kisisidir.


 • hepbiarayisicinde  (23.01.19 10:07:56) 
erkeğe haksızlık ediyorsunuz arkadaşlar.

tabi ki her olay kendi özelinde değerlendirilmeli, kişileri tanımadan yorum sağlıklı değil ama, sizlere çok muhtemel, @velvetmorning'in de değindiği durumdan bahsedeceğim.

erkek gündüz vakti etkinlikte işinde gücünde uğraşıyor, kız mesaj atıyor "of yiyecek hiçbir şey bulamıyorum." "baksana burası çok güzelmiş" "ne yaptınız"...

akşam tüm grup beraber takılıyor, kız bütün gün yalnız bıraktığı için erkek ona borçluymuş gibi hissedip hissettiriyor, gruptan ayrı takılmaya zorluyor "biraz beraber baş başa zaman geçirelim" diye. ya da grupla hareketlere uymak istemiyor olabilir vesaire.

yani, özellikle de halihazırda yakın arkadaş olunmayan bir grupla topluca bir etkinlik yapılacakken, her an özerklik ayrılık hissetmek isteyecek bunu talep edecek biriyle yurtdışında böyle bir aktiviteye ben de gitmek istemezdim.
 • captainobvious  (23.01.19 10:26:57) 
kıza söyle erkegi darlamasın, 24 yaş için normal gerçi büyümeleri gerekli


 • mirty  (23.01.19 10:33:13) 
O erkeği grupta yürüdüğü kızlarla baş başa bıraksın ve hemen, bugün tekmeyi bassın arkadaşın.


 • blue serenity  (23.01.19 11:15:37) 
adam biraz kafa dinlemek istemiş olabilir.


 • Jesus Christ  (23.01.19 11:50:36) 
adama bence cok yuklenmissiniz. yeni tanistigi bir grupla belirli bir konu ile ilgili olarak bir etkinlige gidecek anladıgım kadarıyla. yani belirli bir profesyonellik/hobi içeren yeni tanıstıgı bir gruba "aaa bakın bir etkinlik ayarladınız bam diye sevgilimi de getirdim yanımda tabi ki" durumu o kadar da şık durmayabilir. birlikte gitmek gayet mantıklı ama erkegin bu duruma girmek istememesi de mantıksız değil, demek istiyorum. ayrıca kendi kendine bir seyler yapmak istemek, karsı tarafı sevmemek anlamına da gelmiyor.


 • kitap arasında kalmış silgi tozu  (23.01.19 12:31:55) 
@kitap arasinda’nin yazdiklarini okuyunca ona da hak verdim bak. Herkes kendinden doğru düşünüyor ama tabi herkes sevdicegini her an yaninda istemek modunda sevmeyebilir.


 • her giriste sifresini unutan adam  (23.01.19 13:07:31) 
özgüvensizliğini cevaplarına yansıtan insanlarda bolluk görüyorum. çıkarım yaparak ilerlemek zorundayız, başka bilgileri vermediğin için.

bir kadın bir erkeğe bu konuda kavga çıkarabileceğini düşünüyorsa tahmin ediyorum ki orta ya da uzun vadeli bir ilişki vardır. 24 yaşında olup da bu kavgayı yaşıyorlarsa orta-uzun vade ilişkinin yanı sıra taraflardan birinin ilk/tek ilişki deneyimi olmasına da şaşmazdım.

yurt dışına çıkmak biz Türk insanı için başlı başına bir kaçış. bir gün, üç gün, beş gün olsun şu Türkiye'deki atmosferden tamamıyla kurtuluyorsun. ciddi bir psikolojik rahatlama. niye adam bu kaçışındaki tüm süreci sadece kendine göre geçirmek varken planda hiç olmayan birini kendi yanında o plana dahil edip sonra ona göre de düşünmek yükümlülüğü hissetmek istesin ki kendisinde, sırf sevgililer diye mi?

kadın da erkek de birbirinden uzak kalmak isteyebilir, zaten söylenmiş. davet edilmediği etkinliğe dair kavga çıkarıp da kavganın içeriği bir de "nasıl beni davet etmezsin?" yerine "şundan bundan şundan bundan beni HALA davet etmeni bekliyorum." şeklindeyse erkek o kadından ayrılsın, hayır cevabının üstüne kavga çıkarıp bir de hala davet için zorlamak ciddi yüzsüzlüktür ve saygısızlıktır. bugün ayrılmasa bir gün ayrılır zaten.
 • enthusiastic anonym  (23.01.19 14:11:34 ~ 14:15:43) 
ayrıca @enthusiastic anonym+1
kendini zorla davet ettirmeye calısmak da ayrıca enteresan.

 • kitap arasında kalmış silgi tozu  (23.01.19 14:36:09) 
arkadaşınızın ne işi var öyle bir ortamda, özel zaman tanımalı erkek tarafına.


 • mistikla  (23.01.19 14:55:52) 
erkek haklı diyenlerin sevgililiğe bakışını ben anlamıyorum ya. insana sevdiği yük olmaz ki, yurtsışına çıkmak beraber gezebilme fikri çok güzel şeyler. böyle bir şeyi sevgiliyle paylaşmak istemeyen kendi duygularını bir yoklasın bence, arada aşk var mı bir sorgulasın. sevgili hayat arkadaşıdır, tabi öylesine takılmıyorsanız.


 • Mossy  (23.01.19 15:31:39) 
Her iki tarafa da hak verilebilir ama ortada uyumsuzluk olduğu kesin.

Mesut Süre ile ilişki testi var. Bilen bilir. Orada aynı bu konuda anlatılan soru soruluyor ve çiftler genellikle ''Gidebilir'' diyor. Bu çiftler uzun süredir birlikte olan insanlar(evli veya sevgililer) Şunu demeye çalışıyorum ki eğer bu çift daha bu yaşta bu tarz problemleri aşamazlarsa ileride işleri zor. Olayı bu konu üzerinden değerlendirmiyorum. Bence genel olarak ilişkide bir problem var. Zannetmiyorum ki arkadaşınız, erkek arkadaşının vermiş olduğu bu tepkiye şaşırsın. Vardır bunun geriden gelen problemleri. Daha önce de dedim. Erkeğin bahanesi komik. Düşüncelerini dile getirmesinde problem var.

Duyuruda bazı anlamadığım noktalar var. Neyse. Kız acaba ''Banane banane! Ben de gelicem'' tarzı bir tutum mu sergiliyor da erkek böyle irkildi acaba? Kızın tutumu da önemli aslında ama ben erkek tarafının bu kadar çok istememesini de anlamlandıramadım. İki tarafı da dinleyemeyeceğiz maalesef.

Her ilişkide dinamikler farklıdır. Ben de zamanında buna benzer bir şey yaşadım. Beni 'arkadaşlarından' sakladığı için istemedi(o an anlayamıyorsunuz neyin ne olduğunu) Daha önce de dedim olayı tek bir taraftan dinliyoruz diye ama ben bu hikayenin sonunu çok iyi biliyorum.
 • panda yuva yapmis sogut dalina  (23.01.19 15:34:33 ~ 15:40:29) 
etkinlik derken isten bahsediyorsak, yani bu bir is toplantisi ise erkek hakli kesinlikle, ne isi var daha yeni girilen iste.
gezme tozma ise erkek haksiz, kizin inadinin hakli olup olmadigi tartismali.
24 yasinda iki gunluk gezi icin bu kadar problem cikaran kadin ilerde nelere cikarmaz orasi da bir kenarda durmali.
kadinim.
 • kassiopeia  (23.01.19 15:41:59 ~ 15:43:59) 
kız belli ki erkeğe rahat vermeyen overly attached bir türk kızı. erkeğin günlük planını da erkeğe sormadan onun için yapmış. her şeye salça olmadan, karşı tarafa kişisel alan tanımayı öğrenmeli.


 • katil usak  (30.01.19 07:52:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.