bu taciz sayılır mı ?

Söz veya el teması yok ancak bakislardan rahatsız olmak taciz sayılır mı?
bugün arkadaşlarimla tiyatroya gittik,üzerimde etek + pamuklu çorap vardı. Ön çarprazimda oturan adam aralarda sürekli bacaklarima bakmiş, yerinden kalkmış özellikle bana doğru arkasına eğilmiş. Yanımdaki kadın uyardı ben fark etmedim bedenen dönüktüm. Yanımdaki kadin deyince oturunca çaktırmadan bakıyor fark ettim bir şey diyemeden perde başladı.
yani anlamiyorum çoraptan bile ne görecek böyle bir şeyde ne diyebilirim ? Teknik olarak taciz sayılır mı ? Çok canım sıkıldı ya, tiksindim gerçekten, ne demem gerekirdi?

Siz bu gibi şeylerde napiyorsunuz ?

Tayttan ne anlaniyorsa çoraptan da o anlanir.
Goz tacizidir evet.
Ben etkileyici bir bacak gordugum zaman goz ucuyla bi bakıyorum caktirmadan. Yeni nesil silahlar gibi lazerle hedefe kirleniyorsa sikinti.
  • stavro  (22.01.19 22:38:48 ~ 22:42:32)
"...çoraptan bile ne görecek?"

çorap ile hayal ettiği şeyi görüyor. sen orada sinemalarda üzerine yeşil kumaş giydirilen bir oyuncusun.
  • tabudeviren  (22.01.19 22:39:41)
tabudeviren +1

O an neyi hayal ediyorsa onu görüyor.. Evet kötü hissetmekte haklısın bu tacizdir.
  • IcedFlames  (22.01.19 22:43:04)
Evet bakislar da taciz sayilir. Senin gostermek istemeyecegin her yerine bakmasi senin hakkini taciz etmesidir.

  • Traveller  (22.01.19 22:44:58)
Bacak değil konu. Sırtına da bakabilir gözlerine de. Rahatsız edecek boyutta olması yeterli..

  • her giriste sifresini unutan adam  (22.01.19 23:04:40)
Anlık bakış atmak olsa bir şey yok da rahatsız edecek şekilde uzun uzun sürekli bakmak taciz olarak değerlendirilebilir.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (22.01.19 23:09:08)
gayet de taciz sayılır tabii. böyle durumlarda hiç carlamadan bu insanlarla yüzleşmeyi, gözgöze gelmeyi, utanıp kafasını çevirmezse de "neye baktınız buyrun yardımcı olayım" demeyi tercih ediyorum. Henüz son aşamaya gelebilenlerin sayısı 1-2'den fazla değil ki onlar da o lafı duyunca "alla allaaaaaa" diyerek yürüyüp giden hacı dedelerden başkası değil.

  • paslanmaz pencere  (22.01.19 23:13:16)
Anlık olanlara bir şey denilmez ama rahatsız edecek seviyede olmuş. Öküzlük

  • valarmurgulis  (22.01.19 23:38:30)
Kesinlikle taciz göz de olsa bende bir erkek olarak görünüşte güzel şık bir giyimli bir kıza bakarim fakat kesinlikle rahatsız etmem etmemeliyimde hiç hoş değil

  • tolgame  (22.01.19 23:48:26)
baktığını yakaladığın an, "ne bakıyorsun, önüne bak" demen gerekir. Cevap verirse olayı büyütmelisiniz, herkes o adama bakmalı ve rezil olmalı. Zaten çevrede insan evladı varsa, size destek çıkılır. Bu tarz adamlara fırsat vermeyin. Sessiz kalınan, tepki verilmeyen her durum onları daha sonra başka bir şey yapmaya cesaretlendiriyor.

  • ebabil curnatasi  (23.01.19 05:16:01)
Çaktırmadan kameraya çekeceksin sonra sosyal medyaya bırakacaksın linç edecekler. Artık eşinin mi çocuğunun mu neyin yüzüne bakabiliyorsa baksın.

  • opethian  (23.01.19 05:40:34)
taciz tabii ki, onu öyle bir ortamda rezil edeceksin ki bak bakalım bir daha sanatı sapık dürtülerine alet edebiliyor mu hayvan herif.

  • piremses  (23.01.19 07:58:55)
nah işareti yapacaksın bakınca onu görecek :)

  • prasinos  (23.01.19 10:01:58)
@ebabil curnatasi +1

  • hepbiarayisicinde  (23.01.19 10:11:32)
iyice paranoyaklaştınız.

taciz falan değil.
  • mistikla  (23.01.19 10:42:14)
İnsan garip bir canlı. Mesela buna taciz değil der. Ama yanında sevgilisine baktı diye şöyle şeyler yapar:

www.posta.com.tr

www.haberturk.com

www.samsunhaber.com

www.yenialanya.com

Bakın bunlar google'a, "sevgilisine baktı diye bıçakladı" yazarak bulduğum haberler.

www.google.com

Kırmızı ışıkta öne geçti diye, yan baktı diye, selektör yaptı diye birbirine saldıran insanlar ( www.cnnturk.com ) konu kadına yapılan taciz olunca paranoyaklaştınız diyor. Bu da bir çeşit tacizdir. O yüzden verdim bu örneği.

Bu tacizdir. Taciz eden, tacize uğrayan tarafından uyarılmalıdır. Uyarıyı 3'üncü bir kişi yapmamalıdır. 3'üncü kişiler tacize uğrayana destek olmanın ötesine geçmemelidir. Başka bir travmaya sebebiyet verilmemelidir. Rahatsızlık dile getirilmelidir. Bu gibi durumlarda, yanlış anlama ihtimali düşünerek hareket edilmelidir.
  • windowsguvenlikduvari  (23.01.19 10:53:09 ~ 10:55:05)
sen rahatsız olmuşsun, ayrıca öyle bir bakmış ki biri de seni uyarmış, taciz işte. aslında kadının seni değil, adamı uyarması gerekiyordu ya neyse.. baktığı yerden el hareketi çekerdim ben olsam.

  • kronik  (23.01.19 12:45:38)