[]

Kedi ve Yeni Doğan Bebek

Nasıl olur ki evde? Gece biz uyurken gidip kurcalıycam diye ya da ufak tefek hareketini oyun zannedip zarar verir mi ki? Kediyi dışarıda bıraksak iyice bilenir mi?
Nasıl olcek bu işler dedim, kurt kuzuyla yan yana?

Teşekkür ederim.

 
İlk doğduğunda hiç yalnız bırakmadık kediyle bebeği. Gece uykusunda da yatak odasının dışında bıraktık. Hala daha gece uykusunda yanına sokmuyoruz.


  • sta  (22.01.19 17:20:35) 
İstemeden zarar verme olasılığı tabii ki var. Kedi sonuçta bu. Benim kedim mesela hiç zarar vermez kimseye. Çok az insanı sever. Çok az insana dokunma izni verir. Ama yatağın hemen önündeki camın kenarına atlarken üzerime düşüp, başıma küçük bir çizik atmışlığı var tutunayım derken. :)

Kapının kapalı olmasına alışıksa takılmaz. Öcü gibi kaçırmaya falan da gerek yok. Ama uyku sırasında kapı kapalı olsa bilenme falan olmaz, eğer kapalı kapıya alışıksa.
  • windowsguvenlikduvari  (22.01.19 17:21:22 ~ 17:24:10) 
youtube'de izlediğim videolarda kedi ve bebekler gayet iyi anlaşıyor :) lütfen kediyi evden atmayın :(


  • avarel dalton  (22.01.19 18:36:56) 
@avarel kediyi atmak gibi bir şey söz konusu değil zaten. Sadece nasıl bir orta yol bulunabilir diye yazmak istedim.

@windows, bizimki yatak odasının dışında olmaya alışık değil maalesef. Bize pek temas etmeyi sevmese de yanımızdan hiç ayrılmaz. Bir süre dışarıda durmaya alışacak gerçekten de, yapacak bir şey yok.
  • mor bembombom  (22.01.19 20:22:46) 
kedi kaç yaşında? yeni yavru değilse oyun yapmaya çalışmayabilir.

küçükken evimize yatılı 3 aylık bir bebek gelmişti. o dönem 5-6 yaşında bir kedimiz vardı. annemlerin yatağında yatmaya alışkın olan kedimiz bebeği gördü, kokladı sonra da odadan çıktı. bebek olduğu dönem boyunca odaya girmekten kaçındı. salonda bebeği bazen battaniye serip üstüne koyardık. battaniyeye basmazdı. gideceği yere battaniyenin etrafını dolanarak giderdi.

1-2 yaşındaki bebekten de kaçınırdı. sanki çocuk olduğunu anlıyor ve kendisine istemeden zarar gelir diye korkuyor gibiydi.

eğer çok hareketli olursa, sizi kaygılandırırsa ödül maması ile odanın dışında bırakmayı deneyebilirsinizi. ben hiç deneyimlemeye gerek duymadım ama uslu durdukları için ödül maması alarak geceyi bir odaya kapalı geçiren kediler de var.
  • master of ceremonies  (22.01.19 20:51:23) 
Kedimiz 1 buçuk yaşındayken cocugumuz oldu. yanına bile yaklaşmadı, hatta her zaman bizimle uyurdu cocuk 6 aylık olana kadar yatak odasına bile gelmedi geceleri. bebek fazla ağladığı zamanlarda yanında kimse varsa gidip ona saldırdığı da oldu çok.

cocuk 14 aylık artık beraber oynamaya başladılar sayılır. Bu arada bizim kedi de pek normal bir kedi değil, yanına yaklaşabilen insan sayısı çok az.
  • rurouni  (22.01.19 21:14:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.