uzun ilişkide cinsellik

1 yılı geciyor erkek arkadasımla beraber olalı. nerdeyse basından beri birlikte yasıyoruz. yaslarımız da ufak sayılmaz. 30-40, bir de malum duyurularda da sormustum hpv belası yasadık. eskiden oldukca sık birlikte oluruz, son 6 ayda bazen ayda 1e bile dustugu oluyor. olunca art arda bikaç gun oluyor, olmayınca birkaç hafta hiç olmuyor. hpv'nin ondan bulastıgı fikriyle bi dönem cok sogumustu, vicdan azabı hissetmişti. sonra unuttuk bu belayı, sonraki teste kadar erteledik. ve eskiden sevişirken vucuduma övgüler olurdu, simdilerde hiç öyle bişey yok. ben pek kadın gibi hissedemiyorum kendimi bu anlamda özguvenim yerlerde. ama onu da suclamak istemiyorum, depresif kafası baska seylerle dolu. ne yapmam lazım bilmiyrum, kendi haline mi bırakmalıyım, ısrar etmeli miyim? sırnasma cabam yanıt bulmazsa hiç ustelemiyorum. zaten utangacım da. hoff

edit: pişman olup da duyuruyu imha edersem kızmayın

bunları ona söyleyin kesinlikle, neyse sorun birlikte çözün. sağlıklı iletişim kuramıyorsanız zaten probleminiz bundan daha büyüktür.

  • bxgx  (21.01.19 01:09:05)
bence tedavi olun, ciddiyim.

ben bıktım sizin bu cinsellik hastalık mevzularınızdan. anonim nickler arkasına saklanıyorsunuz diye bokunu çıkarmayın.

'zaten utangaçsan' s.g. uzakta yap ne yapıyosan, anladık cinsel organlarınız var.

burası ne ilişki terapisi veriyor, ne haydar dümencilik yapıyor.

ağzımı bozardım da , compu'ya sözüm var.
  • killerbee  (21.01.19 01:33:40 ~ 01:34:59)
@killerbee, terapiste gitmeyi de denedim. adam 30 yasında bir kadın erkek arkadasından ne ister, evlilik diye basladı. ayrıca param da yetmiyor. burası anonim oldugu icin rahatca bir derdimi paylasıyorum, seni hangi acıdan incittigini gercekten merak ettim.

  • art vandaley  (21.01.19 01:44:25)
eski sevgili nasıl unutulur, aşk acısı çekiyorum, sevgilimle ayrıldık tarzında milyon tane duyuru açmayacağını bilsem ayrıl coco der geçerdim.

olmuyorsa zorlamıycan, ne yapıcan arkadaşım? ne yapabilirsin? cinsellik yok, iletişim yok, terapi yok, evlilik yok?

peki sen bizden ne istiyosun? krikoyu alıp mı gelelim? ona ufak süprizler mi yap diyelim?
  • killerbee  (21.01.19 01:53:19 ~ 01:53:55)
www.bbc.com

'Ankete katılan kadınların yarısı, virüsün bulaşmasının ardından seksten soğuduklarını ve utandıklarını, yüzde 35'i HPV'nin ne olduğunu bilmediklerini, yüzde 60'ı da HPV'nin kanser anlamına geldiğini sandıklarını söylüyor.'
  • killerbee  (21.01.19 01:55:50 ~ 01:57:12)
ya, arkadasim abd'de bir sigil cikardiginda hekim olusan sigili alip "bagisiklik sisemini yuksek tut, vucudun kendi halleder" demisti; turkiye'de millet kafalari yiyor. sanki biraz kulturel, ya...

hpv asiri abartiliyor. gecen hekimin biri "butun rahim agzi kanserleri hpv varligi demek" gibi bir sey demisti, dehsete dusmustum. basit bir google aramasi bile tersini nal diye cakar, yani...

caninizi sikmayin. utangac olmaya da gerek yok. "kadin gibi hissedemiyorum" kismi sikinti. abiyle uzatmalari uzatiyormussunuz gibi...
  • e haliyle  (21.01.19 02:40:17)
@e haliyle, bendeki yuksek riskli maalesef. sigil cıkaranlar dusuk risk grubu

  • art vandaley  (21.01.19 02:50:26)
eski yazılarınızı da göz önüne alarak söylüyorum,bitmiş bir ilişkiye tutunmaya çalışıyorsunuz. ayrılmaktan korkmayın.

  • mcsword  (21.01.19 02:53:32)
@art vandaley, yuksek risk grubu hpv de direncli vucuda yenilen bir sey. bence hayatinizi daha saglikli hale getirmeniz icin gudulenme saglayan bir tecrube olarak ele alabilirsiniz teshisinizi. bazen boyle isaretler hayatimizi degistirmemize yardim ediyor, bence.

  • e haliyle  (21.01.19 03:07:14)
Bitmis bir iliskiye tutnmaya calisiyorsun +1
Ayrica neden size kotu davranan erkeklere cekim yasiyorsunuz, neden kendinizi bu kadar hirpaliyorsunuz, bi soruladin uzerine gidin derim, anladigim kAdariyla ailede gordugunuz iliski cesidi bu ama kendinize yazik etmeyin.,(onceki duyurular goz onune alinarak yazilmistir)-

  • kassiopeia  (21.01.19 03:31:41)
@e haliyle bütün scc histolojisindeki rahim ağzı kanserleri hpv varlığı demek gerçekten de, hekim arkadaşınız doğru söylemiş. Çok yüksek oranlardan dolayı tüm scc'ler hpv ile ilişkili kabul edilir. basit bir google araması değil pubmed datalarına dayanarak söylüyorum.
@art vandaley sizdeki HPV yüksek riskli gruba ait olsa da endişelenmenize gerek yok, kanser öncüsü olduğu kabul edilen cervical carcinoma in situ 1 ve 2 bile %80 üzeri oranlarda kansere dönüşmez. Zaten kansere evrilme gibi bir durumda takip altında olacağınız için çok erken teşhisle sorunsuz hallolacaktır. hpv abd toplumunda %90 üstü oranlarda pozitif, sadece serviks ca değil vulva, orofarinks ve anal kanser gibi kanser tiplerinin de öncüsü. toplumun birçoğunda pozitif olduğunu akılda bulundurup hayatı zehir etmemek gerektiği kanaatindeyim.

  • tuvvcee  (21.01.19 20:43:00)