[]

ingilizce kelime ezberlemek için

en iyi yöntem nedir sizce?
 
"Ezber" mantığını terk ederek başlayabilirsiniz işe. İngilizceyi hayatınıza entegre etmeniz gerekiyor. Telefon menüsü, sık kullandığınız uygulamalar, kelime öğreten programlar, altyazılı dizi-film, İngilizce kitaplar (düşük seviyeden başlayarak) vesilesiyle kelime dağarcığınızı genişletebilirsiniz. Listening ve Reading'e ağırlık verin.


  • shangrilla  (14.01.19 17:38:37) 
20 dakikalık dizileri önce türkçe sonra aynı bölümü ingilizce seyretmek.


  • silver apple  (14.01.19 19:09:15) 
gorduguun, duydugun, aklina gelen herseyin ingilizce karsiligini meral ederek sozluge bakmak..
bu yolla hergun 3-5 kelime hafizaya atsan 1 yil sonunda epey yol katedersin, hazirlik sinifi hocamin tavsiyesiydi, cok faydasini gordumm

  • alttaraf  (14.01.19 19:33:48) 
kitap oku. her kelimeye sözlükten bakma. kelimeyi ikinci kez gördüğünde önceden gördüğünü hatırlarsan bak anlamına. üçüncü kez gördüğünde aklında kalır.


  • bohr atom modeli  (15.01.19 00:13:53 ~ 00:14:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.