2 senelik taahhüt

1 seneden uzun tahhahütlerin cayma cezası olmadan sonlandırılabildiğini okudum. böyle bir yasa varmış

doğru mudur? 2 senelik ttnet taahhütü yapmak istiyorum ama 1 sene sonra daha ucuz bir yer olursa geçmek istiyorum

doğrudur. 12 ayı dolduruğunuzda söleşmeyi iptal edebilirsiniz, hakkınızdır.

  • aslan burcu kadini  (13.01.19 18:30:41)
teşekkürler

peki pratik de buna düzgünce uyuyorlar mı? sonuçta turk telekomdan bahsediyoruz.

digiturk gibi faks çekin tarzı sürüncemeli zorluklara gark ediyorlar mı bünyeyi?
  • Jeckson  (13.01.19 18:39:37)
geçen beni vodefone aradı 1 yıllık tahhatümün bitimine 3-4 gün kala. tahahhütü devam etirrmek isteyip istemediğime dair. demek ki artık dikkat ediyorlar buna firmalar diye bir çıkarım yapmıştım. internet sağlayıcılar hakkında ne desem yalan olur. en iyisi kendilerini arayıp sormanız. böyle bir durumda kaldığınızda sizden ceza bedeli adı altında para isteyecekler mi en iyi yanıtı onlar vereceklerdir. hem arayın hem de mail atın yazılı olarak cevaplarını iletmelerini sağlayın.

  • aslan burcu kadini  (13.01.19 21:23:31)
Eğer yaptığınız sözleşme 24 aylık ise iptal için 12 ayın dolmasını beklemenize gerek yok.

12 aydan daha uzun sözleşme yapmak yasak. Eğer 12 aydan uzun bir sözleşmeniz varsa istersen ilk hafta iptal edin.

Yasa böyle diyormuş.

Bilirkişi: www.donanimhaber.com
  • boyle buyurdum  (14.01.19 02:08:52)