hayvani kalitede müzik çalabilen alet v2

diyelim şu aleti aldık, (amazon linkidir)

www.amazon.com

şimdi biz bundan ne kadar yararlanabiliriz? basın içinde headbang yapıp midlerde surf yaparken low tonelarda hüzünlenebilir miyiz?

Alıcam, para boşa gitmesin diye uğraşıyorum

not: şunları destekliyor linke bakmak istemezseniz:
DSF (2.8MHz/ 1bit) (DSD)
DFF (2.8MHz/ 1bit)(DSD)
WAV (192KHz/64bit)
APE (192KHz/24 bit)
FLAC(192KHz/24bit)
MP3(48KHz/16bit)
WMA (192KHz/24bit)
OGG(48KHz/16bit)
Aif(Aiff) (384KHz/32 bit)
AAC(48KHz/16bit)

yok be güzelim çok yanlış gelmişsin sen.

bunları yapman için 2.5 trilyon parayı sadece 2 hoparlöre gömmen ve biraccık daha milyonck harcaman lazım.

focal markasından bahsediyorum tabi.

urun.n11.com
  • killerbee  (12.01.19 18:03:33 ~ 18:03:53)
bu iş player'la bitmiyor, içine koyacağın ses dosyasının türünden tut bağlayacağın kulaklığın çok kaliteli olmasına, hatta senin kulağının ne kadar eğitimli olduğuna kadar detay arz eden bir mevzu. 4 megabaytlık mp3 dosyası atıp 100 liralık kulakiçi kulaklıkla dinlersen hiçbir fark anlamazsın. öte yandan bir fark olacak şeyi dinlediğinde bile farkı duyamayan kulaklar var, ki soruyu böyle sorduğuna göre senin de kulağın bu konuda eğitimli değil anlamı çıkıyor.

hi-fi konusu derya deniz, merakın varsa bütçen elverdiğince bu işlere girmeye başla ve kulağını eğit, ancak bu şekilde o detayları duymaya başlayacaksın. ama ilerledikçe bir kulaklığa 3-4 bin lira vermen gerekecek, haberin olsun.

yani o kadar çok değişken var ki bu aletten ne kadar yararlanabileceğini söylemek aldatıcı olur. araştırma yap, kafanda daha çok şey netleşir.

tek uyarım şu olabilir belki, popüler ya da yeni müzik dinlemeyi seviyorsan, bir şarkıdan kolay sıkılıp yeni şeyler arıyorsan bu tarz player'lar senin için uygun olmaz. güncel şarkıların flac ya da diğer yüksek kaliteli versiyonlarını bulmak çok kolay değil. online müzik servislerinde yüksek kalite sunanlar var ama onları da bu alette dinleyemezsin. pek kullanışlı olmuyor yani.
  • Bruce  (12.01.19 18:09:25)
@bruce
başlangıç olarak shure se215 aldım ve ciddi ciddi çok güzel ayrıntı veriyor, nefes sesi duyuyorum o derece.

Fakat telefonla da bir yere kadar, her ne kadar spotify'ı yüksek kaliteye ayarlamış olsam da nereye kadar yani.

o açıdan bu aleti düşündüm...
  • Techsavvy  (12.01.19 18:30:30)
o zaman 'dac player' ve headphone amplifier(preamp) diye aratman lazım.

www.amazon.com

urun.n11.com

fiyatları gör, yol yakınken dön diye altını çiziyorum.
  • killerbee  (12.01.19 18:37:35 ~ 18:41:37)
Bu ne la

  • Delay Fuze  (12.01.19 18:45:38)
bu aletin çalacağı dosya lazım, bu aletten çıkan iyi sesi duyuracak hoparlör lazım. o ampliye gidecek sesi yükseltirken bozmayacak ampli lazım. hoparlörden çıkan sesi kulağına ulaşana kadar bozmayacak oda lazım.

bana bi 50 bin lira verirsen sana 4x6 metrelik böyle bir oda yaparım istersen. hoparlörü ve amplisi de içinde olur. referanslar ve portfolyo için tıklayın
  • alperz  (12.01.19 18:57:25)
alet walkman imiş şimdi baktım. se215 bu aleti kesmez onu diyeyim. en azından yarı açık bir kulaklık al. yolda izde zaten gürültüden detay falan gidiyor. oturur evinde dinlersin.

çok para gitmesin diyorsan superlux hd6xx'ler var yarı açık. onu bir dene. yarı açık ve açık kulaklıktan sonra kapalı kulaklık bir daha kullanmak istemeyeceksin.
  • alperz  (12.01.19 19:04:37)
abi bende de fiio vardı. dosyası ayrı dert, kulaklığı ayrı dert amaan..
şu adamdan almıştım, sanırım daha ucuza satıyor piyasaya göre. son durumu bilmiyorum. eğer amazon uzun gelirse diye düşünebilirsin diye. ben hiç almam o ayrı.
forum.donanimhaber.com
  • passion rules the game  (12.01.19 19:04:53)
ben de astell & kern falan var zannettim linkte, bu ne harbiden :d son çıkan android telefonlar bundan daha kalitelidir player olarak.
Bruce +1
ek olarak techno-fi.net e bi göz at.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (12.01.19 20:08:21)