[]

Desa mağazası hiçbir koşulda iade yapmıyor?

Arkadaşlar 3-5 gün önce alınan ayakkabıyı iade almıyorlar. Şirket politikası gereği hiçbir ürün iade edilemiyormuș giyilmese bile. Anca değişim oluyormuş.

Hani kanuna göre 14 gün yasal süre vardı?

Varsa eğer hiç ceza yemiyor mu bunlar, ekşide vs gırla şikayet.

Ben de açacam bir rezalet başlığı.

 
internetten alınan ürünlerde 14 gün diye hatırlıyorum ben.

tabi aç sen başlığını onda sıkıntı yok.
  • killerbee  (12.01.19 14:46:50 ~ 14:47:07) 
Kanun magazalari kapsamiyor. Adamlar hakli.


  • acemi  (12.01.19 14:47:28) 
@killerbee

Tüketici hakem heyetine gitsem ne olur? Parayı iade alır mıyım?
  • Cesario  (12.01.19 14:47:59) 
@acemi nasıl kapsamıyor abi, ben mağazada çalışırken sürekli hakem heyetinden ürün geliyordu, seve seve iade ediyorlardı.

Kanun mu değişti?

Desa da malum partiye yakın diyorlar zaten. Yoksa kime güvenip yapacak böyle.
  • Cesario  (12.01.19 14:49:00) 
14 gün iade sadece mesafeli satışlar için geçerli, mağaza sattığı ürünü iade almak zorunda değil eğer alıyorsa/değişim yapıyorsa o mağazanın kendi insiyatifi müşteri memnuniyetidir. hakem heyeti bu konuda hiç bir şey yapamaz


  • arabayla 15dk  (12.01.19 15:02:04) 
Yok kanun hep ayniydi hic degismedi.
Sadece 7 gun 14 oldu.

Hakem heyeti belki soz verdigi halde degistirmediyse ondan gondermistir. Mesela koton satarken 30gun iade hakki veriyor ona uymazsa o zaman belki hakem heyeti kizabilir.
  • acemi  (12.01.19 15:15:22) 
Ürün ayıplı mal kapsamına girmiyorsa iade alınmıyor maalesef. Ayıplı mal kapsamında olsa dahi iade alıp almamak satıcının inisiyatifinde, değişim hakkınız yasalarla korunuyor, bu konuda bir sıkıntı yaşamazsınız.


  • aynabugusu  (13.01.19 04:47:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.