[]

Konuşmanın arkasına fon ekleme programı

Merhabalar,

kendimce şiir okumak istiyorum. Bunları kaydetmek için duyurudan gelen öneriler ile BOYA isimli bir mic satın aldım.

şimdi sıra okuduğum şiirin arkasına fon ekleyebileceğim ve istediğimde fonun sesini kısıp gerektiği yerlerde arttırabileceğim bir program önerisi rica ediyorum.

Ücretsiz olursa makbule geçer

 
herhangi bir audio editor işini görür mesela audacity

herhangi bir daw da işini görür.

mikrofonun linkini gönder inceliyeyim.

ikincisi free olarak reaper var.

lite edition olanlar da işini çözer. mac de default olarak bulunan garage band da işini çözer.
  • killerbee  (12.01.19 01:08:19 ~ 01:14:22) 
ha tabi dersen ki ben limiter/compressor kulanıcam, biraz efekt ekliycem.

o zaman sana bir daw ve asio 2.0 destekli bir ses kartı gerekir. mac kullanıyorsan gerek yok tabi.

mesela müzik atarsın, sesini ayarlarsın, mikrofonun da sesini ayarlarsın şöyle olur.

müzik seviyesi normalken şiir okumaya başladığında yani mikrofon devreye girince otomatik olarak müziğin sesini kısar patlama olmaz. tabi bunu ayarlamak da biraz ustalık ve deneme yanılma gerektirebilir.
  • killerbee  (12.01.19 01:38:36) 
  • idonthaveatvset  (12.01.19 07:55:31) 
(bkz: adobe audition )


konu dışı ama fon zaten arka demek. hem şiir şiirdir, müzik müzik; şiir fonuna müzik eklemek şiire biraz saygısızlık gibi
  • apdulera  (12.01.19 12:24:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.