[]

Vergi Kimlik No ve Kurum Sicil No nedir? Nereden Öğrenilir?

Başvurduğum firma iş teklifi ile geri dönmüş ve doldurmamı istediği belgelerde benden bu bilgileri istiyor. Nereden öğrenebilirim bunları?
 
Tam hatırlamamakta birlikte ticaret sicil gazetesinden firma unvanını yazarak ulaşilabilir diye aklımda kalmış. Ayrıca gazeteye üye olman gerekiyor sorgulama için ücretsiz şekilde üyelik vardı


  • 1965  (11.01.19 23:21:06) 
edevlette vardır. kurum sicil no dediği sgk sicil numarası. aslında tc yeterli bunlara gerek yok.


  • scudman1  (11.01.19 23:21:07) 
İnteraktif vergi dairesinden firmanın vergi levhasını sorgulayın, levhanın sol tarafında yer alıyor zaten. (Şahıs işletmesi ise tc yazılır bu arasa)

Kurum sicil no için de ito’nun Online sorgulama hizmetleri var, sicil gazetesine seçip ünvanla aratabilirsin.
  • sytemofadownmanyagi  (12.01.19 01:28:25 ~ 01:29:00) 
firmanın bilgileri ise ik kendi dolduracak siz değil. ki kurum sicil no demişsiniz. siz doldurmayacaksınız


  • oscar  (12.01.19 04:00:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.