[]

kaynakça ekleme

merhabalar bu konularda hiç bilgim olmadığı için soruyorum research gate,ieee gibi sitelerden yararlanan kaynakları yazılan makaleninin sonuna referans olarak eklerken direk o sitelerde bulabileceğim uygun formatta kopyalacabileceğim bir özellikleri var mı yoksa kendim elle formata uygun olarak mı düzenleyip mi eklemeliyim?
 
makalenin adını google.scholar'da aratın. bulunan makalelerin altında mavi renkli tırnak işaretine ("") tıklayın. istediğinize en çok uyan formatın üzerine tıklayarak copy paste yaın.


  • halanne  (11.01.19 22:29:41) 
Mendeley diye bir program var. İndirdiğiniz makaleleri onun içine kopyalayın. O kendisi otomatik kaynakcalari ekler. Word eklentisi de var. Kullanımı basit ve oldukça da kullanışlı bence.


  • Murtazaaylak  (11.01.19 22:33:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.