[]

doğru düzgün hiçbir şey yapamamak

elim kolum sanki bağlı gibi. evi toparlamam gerekiyor yaklaşık bir buçuk aydır ama toparlamaya başlasam da bir türlü sonlandıramıyorum. kafamdaki hiçbir şeyi hayata geçiremiyorum. ne yapmak gerek? her şeyi erteliyorum.
 
evi toplarsanız gerisi gelir. bende öyle oluyor. ilk çöpleri topluyorsun dolduruyorsun bi poşete, gereksiz şeyleri atıyorsun sonra, her şeyi yerli yerine koyuyorsun falan böyle bi güç geliyo insana allah allaaah bu evi topladıysam hayatımı da toplarum ulan!! der gibi.

ev kısmına odaklandım ama cidden şöyle bi silkelenip bi yerden başlayınca oluyor. anamın lafı vardır: "başlamak bitirmenin yarısıdır."

sevgiler.
  • aydonno  (11.01.19 22:54:22) 
"Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar, yolda yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar. Evvela, bu yolu ben nasıl aşarım korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki, yol zor da olsa bir müddet sonra aşılmış yürünmüş ve hedeflenen yere gidilmiştir. İşte o zaman, insanların yüreklerinde, aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar."


  • hebanon  (12.01.19 01:13:05) 
Annanem çok çalışkan bir kadındır. Onun sözünü hatırlarım arada 'sen işten korkma, iş senden korksun' der. Ciddi ciddi onun 70 yaşına, hastalıklarına, engellerine bakarak kendimi motive etmeye çalışırım.

Diğer yöntemler:
İşi parçalara bölmek gerçekten işe yarıyor. Yani tüm evi toplamayı düşünüp toplayamadan 1.5 ay geçirmektense bu hafta yada 3 gün içinde mutfağı toplamış olacağım de. Hergün bir iki dolap çekmece temizle. Zaten bir başladı mı gaza geliyorsun, 1 çekmece derken bakmışsın tüm dolaplar bitmiş. Dolabın içini boşalt, gereksiz çöp olanları at,dolabın içini dışını sil, kalanları düzenleyip yerleştir.
  • curukturpkokusu  (12.01.19 01:29:38) 
taktikler stratejiler günü kurtarır. çözüm büyümen lazım. artık sorumlulukların olduğunu kabul etmen lazım. hayatın boyunca birşeylerden fedakarlık yapman gerektiğini kabul etmelisin ama en azından neyden fedakarlık yapacağını seçme şansın var. evi toplamak için yapman gereken fedakarlık rahatından vazgeçmek mesela.


  • orpheus  (12.01.19 02:10:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.