[]

Bu Arkadaş Napsın?

Bir arkadaş ekolü evet.

Doğu'da 27 yaşında öğretmen. Aşırı donanımlı, zeki, güzel, çalışkan. Her şeyi var ve haliyle Doğu'nun imkansızlığından sosyalleşmesi, kültürel etkinlik yapması çok zor oluyor ve kendi akranı biriyle bir ilişki istiyor.
Ha deyince gelemiyor haliyle kar kıştan. Ankara'ya gelmesi için bile uğraşması gerekiyor.

Hocam.com diye bir yerde takılmış, olmamış. O yüzden bu tarz sitelere de karşı.

Ne önerirsiniz sosyalleşip mümkünse kendi ayarında bir ilişki bulabilmesi için?

Teşekkür ederim.

 
ya o işler cidden artık ''pis işler'' kategorisine girmeye başladı.

her iki cinste de şeref yoksunu çok.

öğretmenler evi falan varsa orada takılsın?
 • Techsavvy  (11.01.19 20:47:38 ~ 20:47:57) 
Aşırı donanımlı, zeki, güzel, çalışkan... bi çay içebiliriz ankaraya geldiğinde

Ben de tam aşırı donanımlı, zeki, güzel, çalışkan hatun arıyodum.
 • Delay Fuze  (11.01.19 20:52:46) 
Hocam.com'a takılmış birisi ne kadar "aşırı donanımlı" olabilir pek hayal edemedim ben.

Dağcılık, kampçılık kulüplerine falan katılsın. Doğuda çok fazla kış gezileri düzenleniyor.
Ya da benim gibi durumla yüzleşip bunu kabullensin. Ne doğudan, ne öğretmen güruhundan vizyon ve karakter sahibi kafa dengi bir insan bulabileceğimi sanmıyorum. Partner bile demiyorum artık. Bir de yalnızlıktan bu kadar korkmasın.
25//Öğretmen/Bayağı Doğu/üzgünüm ama K/

Bol şans.
 • landho  (11.01.19 21:01:06) 
Tayinini istesin olmuyorsa da beklesin. Çok büyütmesin gözünde.


 • j r r tolkien hayrani  (11.01.19 21:04:12) 
"İlişki" öyle arayınca bulunabilen bir şey değil. Önce bunu kabul etsin ve kendine yönelsin. Çok donanımlı ve zeki ise o imkansızlık ve etkinlik yoksunluğu bahane olmaktan çıkar, çıkmalı en azından. Kendine yatırım yapmaya devam etsin. Kurslara gitsin. Halk eğitim merkezine bir baksın. Ben de güney marmara'da, avuç içi kadar(60000 civarı nüfuslu) ve azıcık muhafazakar bir şehirde yaşıyorum. O sosyal imkansızlıklar ve etkinlik eksikliği burada da var. Ama buna rağmen isteyince sosyalleşebiliyorum. İş arkadaşlarım var mesela. Hafta sonları mutlaka birlikte bir şeyler yapıyoruz. Bir araya gelip birimizin evinde bir kahve içmek bile çok iyi geliyor. İş arkadaşlarıyla samimi ilişkiler geliştirsin.

Arkadaşının internetten sevgili aramaktan vazgeçmesi isabet olmuş. Her şeye rağmen arayarak bulacağına inanıyorsa birlikte çalıştığı insanlardan bu arama işi için yardım istesin, el birliğiyle bulsunlar. Her yerde çöpçatanlığa meraklı birileri olur mutlaka. Kolay gelsin. :)
 • siyah noktali film  (11.01.19 21:04:46) 
Normal de doğuda ki öğretmenler biribirine iş atar. Mutlaka talbi olur güzel bir bayanın. Bence hata kendisinde.


 • komando kani var bende  (11.01.19 21:17:47 ~ 12.01.19 13:58:18) 
Doğunun neresinde mesaj atsın bana? (Doğuda öğretmenim)


 • valarmurgulis  (11.01.19 21:30:42) 
Kendini onerebilirim arkadasa. Yas 29 ne boka yaradigimi ben de bilmiyotum.


 • allah yazdiysa bozsun  (11.01.19 21:59:56) 
Öğretmenler birbirlerine iş atar +1000 hem de ne iş atmak. Tabii bu güruhta donanım olmadığını fark etmiştir umarım. Yine de ilişki arıyorum diyerek bu işlerin olmayacağını da çözmüş olmalı. Akışına bıraksın, kafasını bu işlere yormasın. Olacağı varsa olur.
-Doğu’dan yaşıtı öğretmen bildirdi.

 • sadakatsiz  (12.01.19 08:12:12) 
Gercek su ki onerecek bir sey yok, dogu allahin sittirettigi yer. Donanimli, zeki ve guzel biri icin tam bir cehennem. Sosyellesemez. Bosa umitlendirmeyin kimseyi, yapacagi bir sey yok. Sansa bala donanimli, zeki ve yakisikli bir meslektasina falan denk gelirse gelir, onun da bir yerden sonra anlami kalmayacak, heyecanli zamanlar gectikten sonra dogu batakliginda bogulmaya devam edecek.


 • stavro  (12.01.19 09:47:01 ~ 09:49:23) 
"İş atmak" kelimesini yanlış kullandım. Bütün öğretmenler biribiriyle tanışmak ister anlamında kullanacaktım. Öğretmenler aynı meslekten kişilerle sevgili olur, evlenir.

Hem batıda sosyal hayat çok var diyen arkadaşlar nedense bu duyurudan sevgili arıyor.

Olay doğuda ya da batıda değil biraz atılgan ya da girişken olmakla alakalı. Ağzının laf yapması ya da kendisini iyi pazarlaması anlamında.
 • komando kani var bende  (12.01.19 14:03:16) 
oradaki memur adaylarına baksın.

polisevi,öğretmenevi, orduevi, tabipler lokali, baro lokali gibi yerlerde takılsın.

kendine sevgili bulamazsa bile onların eşlerinden çevresinden arkadaş ihtiyacını karşılar.

hobiler iyidir, fotoğraf, resim olabilir, müzik olabilir sonuçta internetin olduğu heryerde kendini geliştirmek mümkün.

huzuru varsa çok da şikayet etmesin.
 • killerbee  (12.01.19 14:15:48 ~ 14:16:12) 
ilişki değil de diyarbakır'da sosyalleşecek (tiyatroya gitmeye, çay/kahve/bira içmeye, geyik yapmaya) arkadaş arıyorsa ses edebilir o arkadaş =)


 • pokemonk  (12.01.19 18:10:31) 
arkadas bulsun. sevgili aramasin. duyuru'ya gelsin. baska da bilmiyorum.


 • e haliyle  (12.01.19 18:26:35) 
doguda kendi akrani birisi mutlaka vardir. belki de burnunun dibindedir.
kendi okudugum okulda(doguda bir yibo) hocalar, bekar gelip evli ayriliyorlardi. hatta iki tane hocamiz ana avrat kufurlesmelerle onumuzde cok fena kavga etmislerdi, sonra da evlendiler. aklimda bu kalmis. ha bir de beden hocasi ile gorsel sanatlar hocasi evlendi:) cok yakismislardi birbirlerine. iliskileriyle alakali daha bir suru dedikodu donerdi aramizda hocalarla ilgili...

dogudaki ogretmenlerden sahit oldugum sey bu. genelde ya kendi okulundan ya da baska okuldan hocalarla evleniyorlardi:) ne kadar guzel bir sey.
 • Leonardo~Da~Vinci  (12.01.19 20:08:12 ~ 20:10:36) 
Sırf canı sıkıldı diye evlenmesin. Bu tür zorunluluklardan doğan ilişkiler hiçbir zaman sağlıklı olmuyor kanaatimce. Arkadaş edinsin, devamı gelir.


 • windows95  (12.01.19 20:14:57) 
Herkesin bir ilişkisi olmak zorunda değil! Bence işine odaklan.Ne kadar önemli bir işin var, biliyor musun? Ağzından çıkacak tek bir kelime bile o çocukların hayatına bir çentik atabilir. Eğer hobilerin varsa onlarla ilgilen. Yeri geldikçe de yeni insanlarla (yüzyüze) tanış tabi ki.O arada farkında olmadan hayatına birileri girecektir.Yıllarca orada kalacak değilsin. Eninde sonunda merkezde bir yerlere geçersin.


 • temizruh  (12.01.19 20:24:12) 
İstanbul'dan Doğu'ya gitmiş Eczacı bir arkadaşım var tanışsınlar, arkadaşlık ederler. Bizimkinin oradaki ortamı burada yoktu. HMYM gibi ekip kurdu kendine.


 • al-se  (12.01.19 22:24:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.