[]

Elektronikçiler, Mekanikciler Toplanın (Bulaşık Makinesi Sorunu)

Selam tamirciler. Bizimkilerin bulaşık makinesi bozulmuş. LG'nin dokunmatik bir modeli. Söktüm panelini baktım, sıkıntı kartta. Dokunmatik ekranda 4 tuştan ikisi çalışmıyor. Panelin resimlerini ekledim. Panelle biraz uğraşıp taktım tekrar geri makine çalıştı ama sonra kendinden kapandı bir şeyler oldu anlamadım.

Sizce bu karttaki problemi anlamanın bir yolu var mı? Tamir edilebilir mi? Çünkü yeni kart aşırı pahalı ve onun yerine yeni makine almak durumunda kalacağız.

Hadi fikir üretelim.

eksiup.com

s3.eksiup.com

 
Elektronik kart tamiri, havaya rastgele ateş açıp istediğin adamı vurmaya çalışmak gibidir. Kartın üstünde gözle görülebilir bi şey yoksa (patlak varistör, kondansatör) feriştahı gelse o kartı tamir edemez.

Kartı tasarlayan üretici firması hariç. O da uğraşmaz zaten yenileme daha ucuza gelir diye.
  • Delay Fuze  (11.01.19 20:05:36) 
ben olsam yağsız kontak spreyi ile şöyle bir temizlemeyi denerdim. başka çare yoksa...


  • alperz  (11.01.19 20:10:11) 
serkan yılmaz'ın bi vidyosu vardı şuraya bırakıyorum. direnç filan değiştim diyodu.

www.instagram.com
  • spirit crusher  (11.01.19 20:31:31) 
Çamaşır, bulaşık makinesi kartlarını tamir eden dükkanlar var. İstanbul Tarlabaşı'nda var mesela bir kaç dükkan. Hatta çok bilinen model makinelerin tamir eidlmiş kartları oluyor ellerinde.

Elinde bozuk kartla gidiyorsun bozuğu verip aynısının tamir görmüşünü belli bir paraya alıyorsun mesela, senin verdiğini de tamir edip tekrar rafa koypu bu döngüye sokuyorlar.

LG dediğine göre piyasaya yeni giren ve az bulunan bir modeldir, dediğim gibi işlem olmasa da kartı bırakırsın ve tamir olabiliyorsa sonra alırsın.
  • John Bloor  (12.01.19 09:04:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.