[]

basit yargılama usulü

iş mahkemesinde, iş kazası dosyasında, davalı tarafın cevap verme süresi geçtikten sonra dosyaya cevap dilekçesi değil de esasa ilişkin beyan dilekçesi sunsak sıkıntı yaratır mı?

hmk'da buna ilişkin bir hüküm yok fakat uygulamada ,cevap dilekçesi süresi geçse bile, dilekçe beyan dilekçesi olarak sunulsa da mahkemenin dikkate alacağı söylendi, birtakım üstatlar tarafından.


 
efendim, beyan dilekçesini her aşamada sunabilirsiniz. Cevap dilekçesini vermemeniz sebebiyle söz konusu iddiaların hepsini reddetmiş bulunmaktasınız. Bu doğrultuda sunacağınız beyanlar geçerli olacaktır. İddia ve savunmayı genişletme yasağına takılmamaya dikkat ediniz.


  • Sosyal teokrat  (12.01.19 13:39:24) 
sunun hiçbir şey olmaz. zabıtlara beyan dilekçesi olarak geçer.


  • damla sakızlı dondurma  (12.01.19 13:43:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.