[]

merkezi çekmece kilidi

istediğim şey tam olarak şu: urun.gittigidiyor.com

memlekette ne kadar nalbur, anahtarcı, yapı market vs. dolaştıysam hiçbirinde bunu satan bir yer bulamadım. eminönü tahtakale taraflarındaki toptancılara bile gittim bundan yok. herkes şundan satmaya çalışıyor: www.hepsiburada.com

internetten alıp kargo bekleyeceğime gider alırım dedim daha çok emek ve para harcadım. üstelik internette bile sadece bir kaç tane çıkıyor. neden böyle yahu bu meret??

soruyu sormayı unutmuşum internet dışında nerede satılıyor bu canlı canlı gözüyle görmüş olan var mı?

 
Çünkü grup çekmeceler artık eskisi kadar kullanılmıyor, üretilmiyor.

Bu kilit çeşidi devlet dairelerinden hatırlayacağımız metal grup çekmecelerde çok kullanılırdı.

Normal nalburda bulamamanız çok normal, mobilyacı nalburuna gitmeniz gerekirdi.

Çağlayan Kağıthane caddesindeki nalburlara bakın, eminönü dediniz diye yazdım yoksa anadolu yakasındaysanız dudullu nato yolu caddesine bakın.

Grup çekmece kilidid diye de sorun, sadece merkezi demeyin.
  • John Bloor  (11.01.19 16:08:37) 
perakende zor bulursun bunu. bauhausta gördüğümü hatırlıyorum. internetten alman daha rahat olur senin için


  • kablelvuku  (11.01.19 16:11:40) 
şöyle yapalım; satıcı gözüyle bakmayı dene. kaç yılda bir kaç kişi gelip merkezi çekmece kilidi alır? sen hayatında hiçi merkezi çekmece kilidi arayan birini gördün mü? perakende satılması için talep görmesi gerekli. talep görmeyen bir ürünü ne nalbur satar ne anahtarcı ne yapı market. bunlar hep maliyet çünkü. 3 liraya 100 tane çekmece kilidi alıcan, seneler boyu reyonunda duracak, her envanterde tekrar sayacaksın, mal varmış gibi görünecek vb. bu yüzden gitmeniz gereken yer toptancılar ve üreticiler. yani normal kilit aradığınızda bulmuşsunuz, aslında sorunun cevabını kendiniz de vermişsiniz. talep görmediği için piyasada perakende satışı yok. eminönü tarafında tahtakele tarafındaki toptancılar da olmaz. masko'ya gidin mesela orada bulursunuz. istoçta da öyle. veya işte en kolayı zaten sizin de bulduğunuz gibi internet.


  • Tears of Devil  (11.01.19 17:29:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.