[]

indirilen dosyada virüs olmadığından emin olmanın bir yolu var mıdır?

sandboxie indirip, sanal disk mantığıyla onun üzerine kurarak ana sistemi virüsten korumayı amaçladım ama 2 gb civarı bir dosyanın sandboxie üzerinde sağlıklı çalışıp çalışmayacağından emin olamadım.

geçici olarak bir warez sitesinden dosya indirip çalıştırmak durumundayım. bir süre sonra sileceğim tamamen. dosyayı indirdikten sonra dosyanın virüs içermediğinden emin olmanın yolları var mıdır arkadaşlar?


 
sanal bilgisayara kurulum yapmaktan başka çözümü yok gibi.


  • nahtoderfahrung  (11.01.19 15:55:05 ~ 15:55:20) 
Düzgün bir antivirus kullanırsan %99 bu konuyu çözersin. Kaspersky kullanmanı öneririm.


  • roket adam  (11.01.19 20:35:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.