[]

Asus bilgisayar kasma problemi?

Yeni Asus dizüstü aldım. 4 GB RAM 500 GB hdd Windows 10 kurulu. PC acayip yavaş. Nertflixden bir şey izlemek imkansız acayip kasıyor. Sadece film izlerken de değil. Chrome da takılınca bile yeni sekme açarken bile kasılıyor. Acaba RAM mi sıkıntılı yoksa Windows 7 ye çevirsem daha mı iyi olur?
 
antivirüsü silin.


  • i dont know i dont care  (11.01.19 02:36:22) 
Harddisk kullanımı yüzde kaç? Güvenlik duvarı ssd olmayınca baya saçmalıyor


  • bahoho  (11.01.19 02:47:08) 
yapmaniz gereken ssd almak maalesef.


  • for the record  (11.01.19 08:12:54) 
ssd hocam
tamamen dertler bitecek

  • kingcyrax  (11.01.19 09:17:02) 
SSD + 4 GB Ek ram diyorum ben de...


  • himmet dayi  (11.01.19 11:25:26) 
Diğer arkadaşların dediklerine ek olarak 4GB RAM Windows 10'lu makineyi biraz zorlar hakikaten, silip Windows 7 kurmak da mantıklı bir seçenek o açıdan sizin için. 64 bit kurun ama

Yalnız SSD günlük kullanım için lüks kalır bence o bilgisayarda, yatırım yapacaksınız ek RAM derim
  • panzerkampfwagen iv  (11.01.19 18:39:19) 
4gb Ram + 32gb intel optane memory en ucuz yollu çözüm olur, tabi böyle bir masrafa girmeden önce boş ram slotu ve laptopun m.2 portuna sahip olduğundan emin olun.


  • fasolfasol  (12.01.19 01:37:09) 
yepyeni bir cihaza zart diye ssd ve yok optane bellek filan... saçma. ne iş yaptığnız önemli. bu yüzden gerçekten anlayan biri ile öncelikle yazılımsal sorunları gözden geçirin. antivirüsten disk indexleme vs. ssd ve ram sonraki aşamalar. ve 4ram video izlerken takılmanıza ssd online video izlerken takılmasına neden olacak şeyler değil. her boka ssd diyen adamlardan da sıkıldım artık. streaming video ile ssd'nin ne ilgisi var lan?!
imza: 2009'dan beri ssd kullanıcısı.

  • i dont know i dont care  (12.01.19 13:04:41) 
eksiduyu.ru
al işte.. ssd ile mi çözmüşler? ! adamın tepesini attırmayın!

  • i dont know i dont care  (13.01.19 21:45:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.