Grip olma ihtimali

ekşi'de grip salgını başlığını gördükçe daralıyorum. grip aşısı oldum ekim ayında. bildiğime göre mutasyona uğramış grip virüsünün bulaşma ihtimali var. bu durumda aşı koruyuculuk sağlamazmış. yanlış mı anlamışım? kafamın bastığı bir konu değil. bu yılki salgın bu kadar kötü mü ya?

hasta olmak istemiyorum. :/

valla bilader dün nalbura gittim orada konuşuyolardı.

'bi vürüs çıhmış, sümüh gibi yapışirmış. kaynımın kocası dohtor, o aradı bi aşı getirdim sana on numero dedi, koşa koşa yaptırdım, çok pis bi gripmiş' falan anlatıyolardı.
  • killerbee  (10.01.19 19:31:33)
Bebek/çocuk, yaşlı değilsen, ciddi bir bağışıklık sistemi problemin yoksa, bağışıklığı baskilayan bir tedavi alamıyorsan gribi ayakta atlatırsın zaten. Grip korkulacak bir şey değil, sakin. Her sene aynı goygoy.

  • dox  (10.01.19 20:54:21)
Halen altıncı gününü yatarak test ettiğim, öksürürken ciğerlerimi tüküreceğimi düşündüğüm, 'ayakta atlatırsın' diyen arkadaşa güldüğüm, bu yılki salgını çok kötü hastalık.

  • oguz altun  (10.01.19 21:05:07)
Grip ve soğuk algınlığı farklı şeyler tabii ama, özellikle boğazınızı sıcak tutun. Bol bol c vitaminli meyveler yiyin, hasta olur gibi halsiz hissederseniz çay için limonlu ve ballı. Bir de bol su tüketin.

Doktor değilim ama ne zaman ulan hasta oluyorum galiba desem, yani boğazda garip hisle uyanmak, sık sık hapşırmaya başlamak, üşüdüğümü hissetmek gibi durumlarda. Bu yaptıklarım işe yarıyor ve hasta olmuyorum. Ha bir de strepsils alınabilir.
  • senolll  (10.01.19 21:56:56)