[]

mahkeme itiraz süresi kaçırma

süresi içinde karar düzeltmeye gitmeyi beceremeyen bir avukatımız var. biz uyardıktan sonra mahkemeye tebligatı itiraz edene yani bize yapmasını talep eden bir itirazda bulunmuş ve mahkeme reddetmiş. bu karara da 15 gün içinde istinaf mahkemesine gidebilirsin yazmış. soru şu;

--anayasa mahkemesine gidilecek ve 30 günlük süre içinde başvuru yapılması lazım bilindiği üzere. cuma günü o 30 günlük süre doluyor. avukatımızın iddiası istinaftan karar gelene kadar o 30 günlük sürenin başlamayacağı. birde bunu kaçırmak istemiyoruz açıkçası. avukat olan ya da hukukun içinde olan bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

26 kasımda tebligat yapılmış. 25 aralıkta tebligatta hata yapılmış bana değil davacıya gönderilmesi gerekiyor denilmiş. 26 aralıkta mahkeme ek karar alıp reddetmiş. istinafa gidebilirisiniz demiş. ancak bu anayasa mahkemesine gideceğimiz sürenin 12 aralıktan bugüne mi sayılacak onu bilmiyoruz.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.