[]

YDS’den 70 almak için Els inside out kitabı?

encrypted-tbn0.gstatic.com

Gerçi sınav 24 Mart’ta ve o tuğla gibi kitaba 20 Ocak gibi başlayabilirim 2 ayda biter mi bilmiyorum ama intermediate düzeyinde başlayıp 2 ay ağırlıklı olarak o kitaba çalışan birisi 70 alacak düzeye gelir mi gramer ve daha çok kelime bilgisi olarak? Tek bir kitaba bağlı çalışmak daha sistemli düzenli geliyor, birden fazla kitaba çalışınca kafa karışıyor ister istemez. Ayrıca 2 ayda en sık kullanılan phrasal verbleri ve proposition kulllanımlarını ezberleyip öğrenmeye çalışacağım ki asıl mesele de onlar daha çok


 
bu gramer kitabı ve epey detaylı. onun yerine els english through reading daha mantıklı. yds artık okudugunu anlamaya yönelik soruları daha çok soruyor. ha bu demek değil ki gramer tamamen gereksiz. bol bol okuma, çeviri yapın ve bu sayede kelime öğrenin. süper gramer öğrenmek bence gereksiz.


  • old but hot  (10.01.19 00:05:21) 
YDS'nin yaklaşık ilk 22 sorusu kelime ve gramer odaklıdır. ELS kitabına biz lisede dil bölümündeyken çalışıyorduk. Diğer arkadaşın da belirttiği gibi kitap oldukça detaylı ve bunu iki ayda bitirmek (gayrete bağlı olarak imkansız olmasa da) oldukça zor. Bunun yerine daha kolay yöntemlere eğilmek mümkün. Bütçeniz varsa ve "ben bu dili eni konu öğreneceğim" diyorsanız alın, kenarda dursun.

Bunun dışında eski ysd sınavlarındaki pasajlara yönelmenizi tavsiye ederim. Soruların mantığını çözmek, metin okuyup mantık yürütebilir duruma gelmek, eski usül kelime ve gramer kasmaktan daha etkin olur. Gramer açısından ilk sorularda bağlaç kullanımı, "to have been" gibi reduced relative clause'lar çıkar. YSD'nin sevdiği belli başlı phrasal verb'ler vardır, bunları analiz edip çıkarın.

Mesele hedef-odaklı çalışmak yani. Soru türlerini analiz edip ona uygun strateji kurarsanız daha kısa sürede daha çok yol alacağınızı düşünüyorum, naçizane ve emin olun internette ücretsiz erişebileceğiniz derya deniz kaynak var.
  • zephyrantes  (10.01.19 11:09:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.