üşütmüşüm, soğuktan donuyorum, ne yapsam?

evde cayır cayır kombi yanmasına ve yorganın altında olmama rağmen, kuzey kutbunda elbiseyle suya sokulup çıkarılmış gibi üşüyorum.

sabah kahvaltıdan sonra nurofen cold+flu aldım.
başka ne yapsam, karışım, ilaç vb. ne etkili olur?

Sıcak duş alın derim önce

  • windows95  (09.01.19 14:51:25)
Önce bir ateşinizi ölçün. Ateş yükselmeye başladığında bu tarz üşümeler geliyor. Eğer ateşiniz varsa ona göre yoksa ona göre bir yöntem tarif etmeye çalışalım. Çok geçmiş olsun.

  • irene  (09.01.19 14:52:36)
Sabır ve sebat edip dinlenip düzgün biçimde beslenirsen iyileşirsin maksimum 12 gün.

  • bos gezenin bos ustasi  (09.01.19 14:59:20)
sicak su torbasina sarilin, yoksa pet sise (duzgunce agzi kapatilmis ve beze sarilmis)

  • jimicik  (09.01.19 15:06:09)
Böyle durumlarda yalnız isem kendimi yatağın içinde terletip sıcağımsı ılık duşa koşuyorum. Mümkün olduğunca çok su tüketiyor, çok tuvalete çıkıyor ve çok sümkürüyorum.

  • le jeune turc  (09.01.19 15:22:18)
Sicak suyu acik tut. Banyo tamamen isinsin. Gir dus al. Sacini falan da kurut oyle yat.

  • nax  (09.01.19 15:57:41)
- atesinizi olcun.
- nurofenin bildigim kadariyla ates dusurucu ozelligi var. uzerinden 4-5 saat gectiyse bir tane daha alin .atesinizin 38 derece civarinda oldugunu varsayiyorum daha yuksek ise bir doktora gorunun.
- kendinizi terletmeye calisin. acili corba yapabilecek biri varsa super olur. iyice terledikten sonra ilik bir dus alin.
- bol sivi alin

atesiniz 38 uzerindeyse lutfen bir doktora gidin.
  • 65 derece  (09.01.19 16:31:45)
once dışını sonra icini ısıt,
kaynar bir duş al, sıcak bir sey ic, mumkunse bal nane limon tarcin kekik falan ne bulursan karistir,
uzerine aferin, nurofen ya da antibiyotik çak,
mumkunse iyi bir terle..
sonra yine duş
gecmis olsun
  • alttaraf  (09.01.19 17:38:40)