[]

Nereye gitti bu böbrek taşı?

Bundan 3,5 yıl evvel akşam evde otururken karnımın sağ tarafında hayvani bi sancı hissedince apandisim patladı sanıp acile gittik. 2 saatlik kıvranmalar, tahliller, lavman, röntgen vs sonucunda böbrek taşı teşhisi kondu.

O günden sonra ağrı-sancı hiç tekrarlamadı. İdrarımdan taş çıktığını da görmedim. Taş düşürme durumunda taşın idrardan çıktığını görebiliyormuş insanlar.

Noldu bu taşa şimdi? Düşmüş olabilir mi? Yoksa yolda falan takılı mı kaldı?

 
bi diğer ihtimal de gömülebiliyor böbreğe. ben de sizin durumun aynısını yaşadım ya da yaşıyorum. doktorun dediği gömülürse hayat boyunca sıkıntı yapmayabiliyormuş. ben de kendim için öyle zannediyorum.


  • diyojenimtırak  (09.01.19 00:39:46 ~ 00:40:05) 
Düşmeyen cinsten böbrek taşı oluyormuş. Bende var çok ufak bir tane sol böbrekte. Çok soğukta kalmazsam ağrımaz.


  • heidi'nin dedesi  (09.01.19 01:38:19) 
neden takibini yaptırmıyorsunuz ki? annemin böbrek taşları bir senede böbreğe gömülmüş. yakında ameliyat olacak ve böbreğin bir kısmını da alacaklar.


  • elorelia  (09.01.19 09:01:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.