[]

Arı Sokmasıyla Süper Kahramana Dönüşmem

Hastalanmıyorum lan resmen. Ben ki senelerdir burada soğuk diye, üşüyorum diye, sürekli ağzım gözüm akıyor diye kafa şişiren insanım.
Beni üç ay önce arı soktu ve o günden beri en fazla hafif bir kırıklık, halsizlik, yine çok hafif boğazın yanması dışında hiçbir şey olmadı ki bu soğuklarda Ankara'da 20 dk otobüs bekledim sabahın köründe. Üstüne grip olan eşimden ve iş arkadaşlarından hiçbir şey kapmadım. Oha.

İnternette araştırdım ama yeterince bilgi bulamadım. KBB'ciye sordum, yok öyle bir şey dedi. Gerçekten arı sokmasının antibiyotik/ilaç etkisi gibi bir etki var mı?

Üç ihtimal veriyorum kendime: Ya dünyanın en süper plasebosunu yaşıyorum ya lütuf olarak ısıtılan iş yeri ve bunun beklentisiyle hastalanmıyorum ya da gerçekten arı sokmasının mucizevi etkisini görüyorum.

Süper gücüm de insanlara hastalık bulaştırmamam. Bence süper bir olay. Böyle gaza gelirsem kafamı suya sokup kardan adam yapmaya inicem aşağı, ne bileyim gidip kazık kadar yaşımda çelikleme yapıcam kendime.

Teşekkür ederim.

 
şu yazıda geçenler doğruysa, bir kadının hayatı arı sokması sayesinde kurtulmuş
mosaicscience.com

yine aynı yazıda, akrep arı zehirlerinin bin küsür yıldır çin tıbbında kullanıldığı yazıyor. bee venom cream vs diye satılan kozmetikimsi şeyler var. valla benim aklıma yattı, neden olmasın?

ek: Influenza A virüsü karşıtı olarak kullanılan bir madde de arı zehrinde bulunuyormuş (ayrıntılı okumadım)
www.ncbi.nlm.nih.gov
  • windows95  (08.01.19 22:14:06 ~ 22:15:21) 
beni de geçen yıl arı soktu tam olarak boynumdan, o günden beri hastalanmıyorum.


  • hakyememyemekyerim  (08.01.19 22:18:41) 
Arı soktuğunda kana karışan bir maddenin bağışıklığı arttırdığını okumuştum bir yerlerde. Yani haklı olabilirsin. Ama etkisi bir ömür sürmeyecektir.


  • yorgunpanda  (08.01.19 22:45:03) 
(bkz: apiterapi)


  • Lim5  (08.01.19 23:40:27) 
Ankara’da son zamanlarda epey kar yağmış. Mikroplar epey kırılmış olmalı. Ayrıca yeni işinde eski işin kadar üşümüyorsun. Bu da önemli.


  • blue serenity  (08.01.19 23:44:05) 
Propolis bağışıklığı güçlendiriyor falan da arı sokunca iğnesiyle bulaşmış mıdır bulaştıysa o kadarcık bulaş etki eder mi bilemedim asdf


  • pastörizesüt  (08.01.19 23:51:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.