[]

d vitaminimiz neden sürekli düşüyor, diğerleri yerinde dururken bu zıkıma

ne oluyor ki, ikide bir yerlerde. kışın güneş almadığımız için, başka da bir sebebi var mı?
 
k vitamininle ilgili olabilir mi?


  • lata  (08.01.19 20:20:25) 
k vitamini kalsiyumsa o normal, magnezyum, potasyum, b12, fosfor hepsi iyi. bir bu d. 3 aya kalmıyor düşüyor.


  • for day to break  (08.01.19 20:25:47) 
k vitamini kalsiyum değil mlsf. k vitamini d vitamininin emilimini (veya sentezini) arttırıyor diye okumuştum bi yerde. belki onunla alakalıdır.


  • lata  (08.01.19 20:27:40) 
hmm, olabilir o yüzden k2+d kullanıyorum, 2 gündür 5 damla. teşekkür ederim cevabınız için.


  • for day to break  (08.01.19 20:29:55 ~ 20:30:08) 
D vitamini olcumu yapilamiyor ki. Dert etmeyin o nedenle. Kis aylarinda bir nebze dusmesi normal, gunessiz gunlerin fazla olmasindan dolayi. D vitamini yagda cozunuyor, salataya yag ekleyip D vitamini alma ya da fistik ezmesiyle beraber tuketme ise yarar. Mide ve bagirsaktaki bazi sorunlar da emilimi zorlastirir, bazi hastalarin hep kullanmasi gerekir o nedenle.


Kendinize sorun kac saat disarida vakit geciriyorsunuz, yazin gunesleniyor musunuz mesela? Yeterince disarida vakit gecirdiginize inaniyorsaniz ve belli saatler disinda hep gunes kremi surmuyorsaniz, hasta da degilseniz kullanmaniza gerek yoktur buyuk ihtimalle ek vitamini.
  • buf-e kür  (08.01.19 21:26:22 ~ 21:30:58) 
@buf-e kür, yapılıyor, aile hekimliğinde.


  • for day to break  (08.01.19 21:31:07) 
for day to break, evet yapiliyor ama kan testi sonuclari tutarsiz. Ayni kan birkac farkli lab.a yolladiginda hepsinde cok ayri sonuc cikiyor. Birinde 12 iken otekisinde 12,5 olmasindan bahsetmiyorum. Bazilarinda eksikligi kanitlanirken, bazilarinda normal degerlerde cikiyor.

Aciklamalar: www.youtube.com

Ciddi kaynak: Bouillon R, Van Schoor NM, Gielen E, et al. Optimal vitamin D status: A critical analysis on the basis of evidence-based medicine. Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.
  • buf-e kür  (08.01.19 21:38:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.