Çok Konuşanlar

Çevresindeki insanları sıktıklarının farkinda degiller mi yahu?
Yanlarından kırmadan nasıl kaçacağımı şaşırıyorum.

duymamayi öğreniyor insan

  • hasmetizm 2046  (08.01.19 18:55:30)
off hayattaki en büyük problemlerimden biri bu olabilir. sürekli tepki verme ihtiyacı hissediyorsun, en olmadı gülümseyip kafa sallayıp duruyorsun falan fenalık getirici bi olay. ama farkında değiller yani eminim ondan.

  • bxgx  (08.01.19 20:29:07)
Geveze mağduru azmış.

  • herhaltibiliyoring  (09.01.19 00:02:33)
Farkındayım ve kontrol etmeye çalışıyorum ama her zaman başarılı olamıyorum. Yeni tanıştığım insanlara baştan söylüyorum ve uzatırsam uyar, kırılmam diyorum.

  • Bruce  (09.01.19 00:16:01)
Sıvışmak gerçekten zor. Hele etrafta başka kimse yoksa daha da zor oluyor. Sürekli göz gözesin ve adam hiç boşluk bırakmadan konuşuyor. Hele kurdukları cümleler yapı itibariyle hepten çileden çıkartıyor insanı. Çünkü kurdukları cümlelerin yapısı, ardından 5, 6 cümle daha gelmezse anlamsız olacak türden cümleler. Ve konuşma boyunca hep bu türden cümleler kurdukları için bazen konuşmanın sonsuza dek süreceği hissiyatına kapılıyorsun. Böyle olunca daha da kötü hissettiriyor . :)

  • fobfilm  (09.01.19 00:24:57 ~ 00:26:33)
gerek yok her sözü laf ile beyana
bir bakış bin laf eder bakıştan anlayana

biraz sikik edebiyat dergilerinden fırlamış gibi görünsede anafikir güzel
  • bardakigüneşgözlüğü  (09.01.19 01:05:12)
Bunun daha korkutucu olanı "yüksek sesle çok konuşmak." Arkadaş grubumuzda böyle birisi vardı kalabalıksak ortamdan kendimi telefonla soyutlardım. Baş başa kaldığımızda da tepki vermeme yöntemiyle savuştururdum. Hatırladım yine irkildim.

  • ruhen hastayim ben  (09.01.19 01:16:39)
ben görüşmeyi kesiyorum
geçen haftasonu bir arkadaşım misafir oldu bendeki bir ev toplanmasına
başka bir arkadaşımızı da çağırmak istedi
sırf çok konuşuyor diye çağırmadım
  • superb  (09.01.19 08:31:12)
Hayır değiller :/

Ben çok konuşmayı sevmiyorum, arada bari konuşayım da o sussun diyorum da yine evet öyle de diyerek beni bastırıyor.

Tahammül edemiyorum, dinlerken yoruluyorum, bir yerden sonra aynı şeyleri söyleyip duruyor zaten. Artık telefonlarını açmamaya, metroya iniyorum gibi yalanlar söylemeye başladım.
  • chicha  (09.01.19 13:14:48)
tanıdığım yaşlı bir avukat var. çok konuşması o kadar meşhur ki adamın duruşmada hakim bayıltmışlığı var. benim çok konuştuğum zamanlar da var ama genelde sustuğum zamanlar daha çoktur.

yine eski bir çalışanımız var o kadar çok konuşuyor ki o gelince odadan çıkıyolar :( diyoruz yarı şaka yarı ciddi. ama enerjisinden hiçbir şey eksilmedi.
  • damla sakızlı dondurma  (09.01.19 13:41:36 ~ 14:00:37)
ne konuştuğuna bağlı. mesela cem yılmaz da çok konuşuyor.

  • for day to break  (09.01.19 13:51:56)
çoğu farkında aslında genel olarak çok konuştuğunun ama durduramıyor kendini, konuştukça konuşası geliyor. ben bi süre sonra dinlemiyorum artık. çok konuşan insanlara önerim youtube kanalı açıp orada konuşmaları. hiç beklemediğim bir anda, ilgi duyduğum ya da duymadığım bir konu hakkında bilgi paylaşılmasını istemiyorum. istediğimde youtube'da buluyorum zaten anlatan birini, en azından hızını değiştirebiliyorum ya da sıkıldığımda durdurabiliyorum.

  • kronik  (09.01.19 16:59:13 ~ 17:00:17)
Ben de duruma göre çok konuşuyorum. Farkına da varıyorum aslında ama beynim durmadan konudan konuya atladığı için ve onların da ilgili olduğunu düşündüğüm için söylemek zorunda hissediyorum. Ha ama baya hızlı konuştuğum için genelde karşımdakini sıkacak kadar uzun sürmüyor konuşmam ama yeni tanıştığım biri cidden şoka uğruyor hsdhsd

Bu arada alkol alınca ve heyecanlanınca ciddi bir bombardımana dönüşüyorum. O zaman otokontrol mekanizması da zayıflıyor tabi, karşımdaki beni uyarmak zorunda kalıyor ama kırılmıyorum zaten hatta genelde ben diyorum çok konuşursam uyar diye.

Yavaş ve çok konuşan insanlara ben de aşırı uyuz oluyorum bu arada..
  • nundu  (09.01.19 17:28:54)
Ben anlıyorum karşımdaki sıkıldıysa ama duramıyorum:(

  • jazzabel  (09.01.19 20:49:34)