[]

Kapalıyken şarjı azalan bilgisayar

Normal mi böyle bir şey ?. 6-7 derece dış hava sıcaklığında kalıyor ve açtığımda en az %3-4 azalmış oluyor.
 
batarya yeni mi? Kaç saat kapalı kaldıktan sonra böyle oluyor? aklıma ilk gelen bataryanın ömrünün sonuna geldiği


  • hlt1985  (08.01.19 15:58:38) 
O tahmini bir gösterge zaten. %100 asla dolmuyor pil. Macbook ya da alalı 2 3 ay olmadıysa gayet normal geldi bana. Kaç saat kapalı kalıyor?


  • bahoho  (08.01.19 16:14:32) 
1 aylık MacBook Air. Hayvani işler de yapmadım pilde kullanıp bitmeye yakın şarj eden birisiyim. Geçenlerde 1 saat kapalı kaldı %4 azaldı. Dün geceden bu saate kadar kapalıydı %7 azalmış.

Herhangi bir uyarı filan da yok.

2-3 ay olmadıysa derken, 2-3 ayda mı oturuyor anca?
  • sumuklurakun  (08.01.19 16:56:24) 
gercekten kapandigina yada uyku moduna girdigine emin misin? normalde uyku modunda geceden sabah %1-2 azalmasi lazim. komple kapatirsan hic azalmamasi lazim. guc ayarlarindan bilgisayar kac dakika sonra uykuya giriyor vs kontrol et. kapagini kapatman bilgisayarin kapanmasi yada uyku moduna girmesi anlamina gelmiyor. ayarlardan bunu iptal etmis olabilirsin


  • crucio  (08.01.19 18:59:48 ~ 19:00:29) 
mouse takiliysa usb'den cikarip oyle bir bakar misiniz?


  • supergirl  (13.01.19 22:23:59) 
Kapalı dediğim "gerçekten" kapalıyken.

mouse kullanmıyorum.
  • sumuklurakun  (13.01.19 23:24:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.