[]

skolyoz ağrısı yüzünden hastaneye giden arkadaş

bir arkadaşımın skolyozu var ve geçen gün felaket ağrısı olmuş acile gitmiş.

dikkatimi çeken şey şu oldu. beni hemen aldılar acilde yatırdılar, oksijen verdiler,serum taktılar ve ağrı kesici yaptılar dedi.

şimdi skolyoz ile oksijen verilmesi ve serum takılmasının manasını anlayamadım.

bunu açıklarsanız sevinirim, saygılar.

 
eşimde de skolyoz var, kendisi de sağlıkçı. yanlış hatırlıyor olabilirim onun da bana o zamanlar söylediklerini ama şöyle, skolyoz yüzünden akciğerlere, diğer iç organlara baskı oluşuyor. solunumu rahatlatmak için oksijen veriliyordu ileri boyuttaki skolyoz hastalarına.

başka bir şeyle karıştırma ihtimalim de var tekrar edeyim.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (08.01.19 13:03:50 ~ 13:08:45) 
teşekkür ederim, evet çok mantıklı geldi böyle anlatınca, sağolasın.

bizim ki de 65 dereceydi.
  • killerbee  (08.01.19 13:05:40 ~ 13:05:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.