[]

ingilizce bilenler yardım

i.hizliresim.com

bu resimde 5,6 ve 7. soruların cevaplarını nasıl buluyoruz? mesela 7de nerden anlıyoruz elect, electing, to be elected geleceğini.

i.hizliresim.com

bu resimde de aynı şekilde 7. ve 8.sorular öyle.

i.hizliresim.com

burda da mesela 14. soru aynı şekilde.

cevaplayıp nedenlerini söylerseniz çok makbule geçer allah tuttuğunuzu altın etsin swh

 
5. dandik bir soru. genel bir şeyden bahsediyor. present simple. olumsuz için don't ya da doesn't gerekir. e.

6. 1914. geçmiş. a.

7. "the first ... to" diye bir yapı var.

diğer 7. soru. özne clashes, fiil report. çatışmalar kendi kendini bildiremeyeceğine göre passive olması lazım. have been reported.

8. uzaklaşmaya varmak. passive yapı gereksiz. active olacak. zaman geçmiş çünkü last sunday. reached.

14. if conditionals. type 3. unreal past. bu konuya bakmanız lazım. şöyle şöyle olmuş olmasaydı, böyle böyle olurdu... e.
  • sanat guresi  (08.01.19 00:03:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.