Burçlar

Herhangi bir sitede burcunuzun kişisel özelliklerini okuduğunuzda evet bu benim diyor musunuz? Bugün hayatınızın erkeğiyle/kadınıyla tanışacaksınız tarzı günlük yorumlardan bahsetmiyorum genel özellikler sadece. Her insana uyacak yuvarlak şeyler yazmamasına rağmen beni tanımlıyor çoğu zaman ve tanıdığım bir çok insanı da.

Geçenlerde biriyle tanıştım hayatımda ilk defa birisinin doğum tarihinden burcunun özelliklerine baktım ona göre davrandım adam tam bir insan sarrafı olduğumu söyledi:)

genel olarak uyuyor, başak burçları temiz titiz, yengeçler hassas, terazi kadınları görünümüne önem veren tipler oluyorlar. istisnalar var elbette ama uyuyor pek çoğu. ama şimdi yıl 2019 oldu hala mı burçlara inanıyorsunuz diyen tipler gelecek :D

  • candide  (07.01.19 16:03:48 ~ 16:04:05)
Hangi burcu okursam okuyayim bir seyler uyuyor gayet kurnazca yazildiklari icin. Baskalari uzerinde senin burcunu okuyorum diyerek baski burcu okuyup denedim, onlarda da uydu:)

  • stavro  (07.01.19 16:06:14)
bana 12 burç da uyuyor. o kadar genel ifadeler ki, hepsi uyuyor. birkaç sefer insanlara alakasız burçları okuyorum, onlara da uyuyor.

  • babilbaligi  (07.01.19 16:07:22)
(bkz: barnum etkisi) diye bir şey var. ama evet kısmen bazen kimin ne burcu olduğunu anlayabiliyorum.

  • veritaslibertas  (07.01.19 16:14:44)
son zamanlarda ben de dikkat etmeye başladım. bazı insanları doğrudan burçları ile tanımlayabiliyorum. mesela aslan burcu kadınları.. bundan sonra önyargı ile yaklaşacağım tanıdığım birkaç örnekten dolayı..

  • kronik  (07.01.19 16:20:07)
www.astrolojist.com

bu siteye bayılıyorum, karakter özellikleri ve burç uyumları şahane. hayatımı buna göre belirlemiyorum elbette ama okuduklarımın doğru çıkması beni çok eğlendiriyor
  • fragile lady  (07.01.19 16:22:41)
çok yakından tanıdığım kişiler ve genel olarak kendim için uyuyor ama kişinin 1-2 tane böyle baskın bariz özelliği için, yoksa kimse o tariflerdeki insan değil tabi ki.

boğaların hepsi: kilo almaya müsait,yemeğe evine eşyasına çiçeklere filan düşkün, sabit fikirli, statükocu, garantici insanlar mesela
akrepler (en de akrebim) hırslı, işkolik, konuşkan tipler. iyi halinin de kötü halinin de b.kunu çıkartmaya müsait bir yapıları var.
balıklar da hep balık bakışlı yahuu gözlerinden biliyoruz ciddi ciddi
böyle denk geliyor olabilir, bir de mesela kova veya terazi veya ikizler sorsan fazla bilmiyorum, çünkü yakından tanımıyorum, benim etrafım genelde aynı burçlar :) her evde 3 akrep 2 boğa filan var. muhtemelen ben de onları bu ortamda öne çıkan özellikleriyle tanıyorum, belki iş arkadaşına sorsan bambaşka anlatırlar...
  • niye ama  (07.01.19 16:39:57)
ahahahah ammmannn diyim yapma öyle işler. doğum haritasından yürü yürüyeceksen.

  • lcha  (07.01.19 17:24:39)
Teraziyim. Okuduğumda aa bu benim evet diyorum.

  • eazy  (07.01.19 17:31:33)
Yaşım ufakken kurcalamamdan biliyorum evet Yay Burcu Kadını künyesini okuduğumda sanki beni anlatıyorlarmış gibi hissetmiştim. Hem yükselen hem de esas burcum Yay. Şu son senelerde hiç burç falan kaale almıyorum ama.

  • perfectum  (07.01.19 20:41:49)
boğa burcu erkeğiyim ve yazılan özellikler,kişisel özelliklerimle örtüşüyor.

  • red hot chili  (07.01.19 22:20:11)
ben başak burcuyum, eşim boğa.

inanasım gelmiyor ama, cidden uyuyor pek çok özellik. ilginç.
  • avianthem  (07.01.19 22:46:06)
demiyorum. bununla ciddi ciddi ilgilenene de iyi gözle bakmam, samimiyeti azaltırım. mümkünse selamı keserim. aptallığa pek tahammülüm yok.

genel geçer, muallak tarif edilen özelliklerden kendine uyanı almak algıda seçiciliktir. koca astroloji sektörü bunun üzerine kuruludur.
  • zgrydn  (08.01.19 01:06:35)
Burçlara inanmıyorum ama burclarla ilgili olup benimle tanıştıktan sonra "Amaranta sen balık mısın?" diye soruyorlar. Evet dedikten sonra " Ayy kıyamam" ünlemi geliyor. Sırf bu yüzden acayip sinir oluyorum.

  • Amaranta ursula  (08.01.19 01:12:37)