[]

Kriptografi yl

Makine müh. olarak kriptografi alanında yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.
Fikirleriniz nedir ? 
çok özel bir ilginiz yoksa sizi zorlu bir süreç bekliyor derim. kriptografi matematik ve elektronik/bilgisayarın mükemmel bir bileşimi. matematik kasmanız, bilgisayar yalayıp yutmanız gerekebilir.

olmayacak iş değil, vakit varsa her şey mümkün.
  • babilbaligi  (07.01.19 15:12:27) 
babilbaligi +1. kriptografi matematigin/bilisimin en ileri noktalarindan birisidir.

ayrica kriptografiye makine muhendisliginden basvuru aliyorlar mi?
  • crucio  (07.01.19 15:49:47) 
@ crucio: artık genelde bölümlere başvuru alırken mezuniyet şartı çok nadir. genelde her bölümden başvuru alıyorlar. bazen mülakatta eleme yapıyorlar, bazen de doğrudan kabul ediyorlar, öğrenci olarak sen sürünüyorsun.


  • babilbaligi  (07.01.19 16:01:09) 
Makine mühendisliğinde ilgili olduğum dalda özel sektörde pek uygulama yok. Olanlara da girme imkanım yok.

Hazır bilgisayar/matematiğe ilgiliyken kriptografi alanında yapayım diyorum yada makine öğrenmesi/yapay zeka alanlarında.

İleride bir iş gayesinden çok kişisel merak olarak girişesim var. Sonuçta bir nsa’imiz yok swh
  • sumuklurakun  (07.01.19 20:16:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.