[]

Silikon mu, çekomastik mi?

Balkon pvc'nin kesişim yerlerinden acayip soğuk üflüyor arkadaşlaer. Silikon mu yapmalı, çekomastik mi yoksa bambaşka bir şey mi?
 
(bkz: poliüretan köpğk)
yalnız aman cildinize bulaştırmayın

  • dilemma of subscribtionability  (07.01.19 07:17:58) 
hayır değil sakın ha.

poliüretan köpük yalıtım malzemesi değil, dolgu malzemesidir. öyle üfleyen yere sıkılmaz. sıktığınızda yerde kururken bin kat genleşen bir şey o. sıkılsa da bir işe yaramaz. adı üstünde köpük bu. fazlasıyla boşluk olan yeri doldurmak için kullanılır. pencere kasaları yeni yapılıyordur. pencere kasasını boşluğa oturtup duvara vidalarsınız, ama duvarla kasa arası boş, bomboş. sıva yetmez. araya bunu sıkarsınız, şişer doldurur orayı. fazlasını kazır üstünü sıvarsınız.

yalıtım için bu ikisi de olur. ama silikon daha iyi olur bence.
  • kibritsuyu  (07.01.19 07:48:28 ~ 08:53:31) 
ambalajin uzerinde nerede kullanabilecegin yaziyor zaten.

ben akrilik mastik kullandım.

poliuretan kopuk olmaz +1
  • tabudeviren  (07.01.19 08:44:28) 
kibritsuyu +1

Bahsettiğiniz yere köpüğün ucunu sokup sıkamazsınız da zaten.

Silikon da olur çekomastikde, elde hangisi varsa. Çekomastik boyanabiliyor, silikon ise suya karşı daha iyi. Ona göre karar verin.
  • John Bloor  (07.01.19 08:51:45) 
Ben saydam silikon çekmiştim berbat işçiliğimle


  • Delay Fuze  (07.01.19 18:59:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.