İngilizce'yi öğrendik ama konuşamıyoruz?

Birçok tavsiyeyi dinledim, 1 sene boyunca ingilizce altyazılı,altyazısız filmleri tekrar tekrar oyanatarak seyrettim.Şarkılar ezberledim hatta kendime türkçe radyo,müzik ve haber dinlemeyi yasakladım. Sonuç itibariyle gerçekten gelişti. artık gözüm kapalı anlayabiliyorum. Ancak konuşma ile ilgili problemi aşabilmiş değilim. Henüz konuşacak kimse yok ama mesela bir yerde duyduğum bir cümleyi ingilizce olarak nasıl söylerim diye düşündüğümde bir türlü çıkartamıyorum. Nasıl çözeceğim bunu gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Hiç böyle bir sorun duymamıştım. Pratik yaparak olabilir diyeceğim de hiç denenmemiş, görülmemiş bir şey bu. Umarım çözüm bulursun.

  • diffarentiationation  (06.01.19 22:51:36)
düşünmeye devam et. ben hiç konuşmadan kafamda ingilizce diyaloglar kuruyordum eskiden biri bana böyle dese ben ona şöyle derdim falan deli gibi ve ciddi ciddi de işe yaradı lisede amerikalı bi kız geldi sınıfa 1 sene bizle okudu bi baktım kızla konuşabiliyorum herkesten iyi. zaten konuştukça öz güvenin artıyor arttıkça daha çok konuşasın geliyor falan yani konuştukça gelişiyor, konuşmadıkça yerinde sayıyor veya geriliyor.

not: ingilizce kulüpleri falan kendi milletinden insanlarla olacak şey değil. kafanda diyalog kurmak (bence) çok daha verimli bir yol.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.01.19 22:52:46)
nasil listening'ini pratik yaparak gelistirdiysen konusma da ayni sekilde. konusman lazim. konusurken onemli olan ilk basta gramer'i cok kafaya takmamak ve kafanda turkce dusunup onu ingilizceye cevirmeye calismamak. tamamen ingilizce dusunmen lazim. yardir gitsin. he have de. i were slept de. cok onemli degil. sadece konus. zamanla o hatalar da duzelecek.

  • crucio  (06.01.19 23:02:58)
dili öğrenmenin yolu o dilde düşünmekle başlar. doğru yoldasınız kafanızın içinde pratik yapmaya devam. fırsat oldukça konuşmaya başlayın. ortamda alkol varsa yardımcı oluyor bazen.

  • argent dawn  (06.01.19 23:14:23)
konuşmaktan başka hiçbir yol yok. hiçbir şey bulamazsan italki/cambly'den ücretli ders al veya dil partnerleri bul.

  • tabudeviren  (06.01.19 23:23:19)
Speaking; writing, listening ve reading gibi skill'lerden biridir ve onu öğrenmeden tam anlamıyla dil öğrenmiş sayılmazsınız. Yani İngilizceyi tamamiyle öğrenmiş değilsiniz henüz. Listening ve reading'inizi geliştirmişsiniz ama özellikle speaking eksik kalmış. Arkadaşların dediği gibi pratik yapmanız gerek, eğer bire bire konuşacak kimse yoksa yabancılarla karşılıklı konuşabileceğiniz programları deneyebilirsiniz.

Kafanızda İngilizce cümle oluşturamamanız da gramerinizin zayıf olduğuna işaret bu arada. Şöyle baştan bir bakın gramer konularına.

Önerebileceğim başka bir yöntem de sözlük yardımıyla essay yazmaya ve çeviri yapmaya çalışmanız. Bunları kontrol edecek birisi lazım ama.
Not: İngilizce öğretmeniyim.
  • shangrilla  (07.01.19 00:10:14)
  • honfleur  (07.01.19 01:07:12)
paran varsa cambly
paran yoksa italkiden dil değişim partneri bul whatsapptan videolu konuşun haftada 1 2

  • bardakigüneşgözlüğü  (07.01.19 01:13:55)
önce writing çalış oradan speaking de gelişir biraz. yazarken de aklına kelime gelmesi için çabalıyorsun biraz. ama speaking çok ayrı tabii.

  • bohr atom modeli  (07.01.19 02:46:18)