[]

10 yıl kadar önce CNBC-e'de izlediğim Çin filmi

Merhaba

10 yıl kadar önce CNBC-e'de bir Çin filmi izlemiştim.

Hatırladığım kadarıyla film ıssız bir gölet kenarında evi olan bir ihtiyar bilge abimiz ve bu abimizin öğrencisi bir arkadaş arasında geçiyordu

Öğrenci olan eleman bir süre sonra büyük şehire gitmeye karar veriyordu ve gittikten sonra bilge abimiz çocuğun şehirde cinayet işlediğini gazetede okuyordu.

Çocuk polisten kaçmak maksatlı eve geri döndüğünde bilge abimiz buna bir güzel sopa attıktan sonra evin tahta zeminine çin alfabesinden karakterler çizip (bu arada boya fırçası olarak bi kedinin kuyruğunu kullanmıştı) çocuktan bu karakterleri kazımasını istemişti.

Son sahnede de çocuk sırtına kocaman bi kaya bağlamış vaziyette dağ bayır tırmanıyordu

Saçma sapan bi özet oldu ama hatırlayabildiğim detaylar bunlar. Bu filmi tanıyan bilen var mı?

 
www.imdb.com
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

  • sttc  (06.01.19 03:25:05) 
muhteşem bir filmdir. sttc yazmış ismini.


  • emrexan  (06.01.19 13:12:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.