[]

6 aylık kedi hakkında

Bir arkadaşım şehirden ayrılacağı için kedisini bana bıraktı. 2 gün oluyor ama hayvan inanılmaz stresli ve sinirli gibi benden hep kaçıyor, her yeri yıkıp döküyor. Uyum sağlamasını hızlandırmak için neler yapabilirim?
 
hiç bir şey.
tesptiniz doğru.
siz hiç yaklaşmayın bulaşmayın. isterse o gelir. gelmezse yaapcak bişey yok.
yemeği ve suyu kendinizden uzak bir yere koyun ki gidip yesin içisn. su biredn fazla yere koyun hatta. su önemli. aç kalsa ölmez. ama su sakat. sorun yaşar sususz kalırsa.
  • i dont know i dont care  (05.01.19 11:43:52) 
Yakalayıp ensesine sakinleştirici damla sürebilirsiniz.

Islak mama verin.

Ani hareketler yapmayın sesi yüksek açmayın ve kendi haline bırakın
  • hakyememyemekyerim  (05.01.19 13:10:10) 
Yabancı olduğu bir ortamda tanımadığı biri ile beraber şu anda. Zamana ihtiyacı var. Yüksek sesten kaçının ve kendi haline bırakın. Telkin edici bir şekilde konuşabilirsiniz kediyle. Onun size yaklaşmasını bekleyin. Rüşvet olarak yaş mama, ödül maması verebilirsiniz. Oyuncağı varsa dikkatini ona çekip oyun oynatabilirsiniz. Zamanla alışır o da...


  • boyalı kuş  (05.01.19 13:18:49) 
Valla benden korkmuyor tıslamıyor ama anladığım kadarıyla ortam acayip gerdi hayvanı. Alışması zaman alacak. Belli başlı odaları ve camları kapattım 2 3 noktaya su ve mama bıraktım. Akşam da evde olmayacağım nöbet sebebiyle umarım ortalığı fazla dağıtmaz. Zaten genelde ya çekyat altında saklanıyor ya da ayakkabılığa girip çıkmıyor oradan.


  • kaledekiyalnizlik  (05.01.19 15:52:07) 
Normaldir umursamayın, kendi halinde takılsın.
2 gün bir kedi için yer değişiminde çok kısa bir süre zaten. Sahibiyle, alıştığı insanlarla birlikte dahi olsa farklı bir yere taşınınca bazılarında haftalarca süren uyum sorunu olur. Sorun dediğime bakmayın, normal kabul edilen bir şey kediler için.
Zamanla, yani kedinin keyfine göre yeterince zaman geçtiğinde size kendiliğinden yanaşır veya en azından sizden kaçmayı bırakır. Sakin davranın daima. Gerisi gelir.
  • ben butun cbnce dizilerini izliyorum  (05.01.19 22:43:43) 
"ben butun cbnce dizilerini izliyorum" dinleyin. vet kendisi.
ayrıca sakinleşitici damla falan sürmeyin...

  • i dont know i dont care  (06.01.19 23:51:37) 
Teşekkürler cevaplar için, kendi haline bıraktım alışmasını bekliyorum.


  • kaledekiyalnizlik  (09.01.19 00:34:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.