[]

Yalnızlığın hayatımı mahvetmesi

Son zamanlarda hayatımda olumsuz giden şeyler için başkalarını suçlama evresinden kendimi sorgulama evresine geçtim.benim için güzel bir adım.ama ne yapacağımı bilemiyorum. Kendime çeki düzen verme niyetindeyim hatalarımın az çok farkındayım ama çevrenin etkisine de sitem etmeden geçemiyorum.ve çevrenin etkisini çok fazla hissettiğim için istediğim konuma gelemiyorum bir türlü.
Şöyle açayım biraz,baya yalnız hissediyorum.yurtta kalıyorum yurtta kimseyle sohbet halinde değilim.bir arkadaşlık kuramadım.arkadaş edinmede bu zamana kadar sorun yaşamazdım pek,ama artık hiç kolay arkadaş edinemiyorum nasılsın iyi öisinden öteye sohbet haline geçemiyorum biraz da kriterlerimi yükselttim sanırım.insanlara karşı beklentiye girmiş olabilirim,bu da bir hata.yaşam alanımda bi sohbet dönsün istiyorum.çok konuşkan değilim en çok imrendiğim insanlar konuşkan insanlardır kendimi buna zorluyorum ama kendimden çlk etrafım beni zorlasın istiyorum.yeni oluşan çevrem de çoğu zaman e pek hoşlanmıyor herhalde bizden diye yanaşmayabiliyorlar.sosyal becerilerimi geliştiremememin eksikliğini hissediyorum.istediğim cevap yeni bir şeylere katıl yeni insanlarla tanış sohbet et değil,farkındayım fakat benim için zor olan kısım bunu gerçekleştirmek.bu konuda nasıl bi yol izlemem gerektiğini bilmiyorum.

Hiç kimseyle konuşmadığım günler geçebiliyor.sadece ihtiyaç halinde konuştuğum.böyle zamanlarda çok daralıyorum.kendimi arkadaşlarıma atıyorum ama o da bir iki olur.bir kere çıkarsın sohbet muhabbet.hem her zaman herkesin ayıracak vakti olmuyor.aynı şey sevgili durumunda da geçerli birbirimizi özleyecek zamanımız olsun,kişisel alanlarımız olsun istiyorum,onun kişisel alanını ihlal etmek istemiyorum yani olması gereken budur.ama yalnız geçirdiğim bir günün ertesi gününde hemen sevgilimi darlıyorum

Kendi kendime yetebilmek kendi başıma kalabilmek istiyorum ama bu bende büyük bi bunalım hali yaratıyor.hani evimin içinde bi ses daha olsa belki daha iyi hissederim kendi başıma bi işle uğraşayım yine ama sanırım birinin olması daha iyi hissettiriyor.bu konuda çok yetersiz ve aciz hissediyorum ve içinden çıkamıyorum.çevremdekileri de darlamak en büyük korkum.

Böyle döngüye girdim düşüne düşüne yolumu bulamadım bir türlü :(

 
+yurtta ekstra yalnız olduğum için bir gidiyorum üç gün gitmiyorum tüm işlerimi dışarıda kalabalık yerlerde halletmeye çalışıyorum böyle göçebe gibi olunca ait de hissedemiyorum hiçbir yere


  • ddenizz  (05.01.19 00:31:53) 
kafa karışıkken sorgulamalardan uzak durmak lazım. Hele hele kendinizi sorgulamaktan kaçınmalısınız. Bu sorgulamalar, suçlamalara dönebilir dikkat. İmkaniniz var ise profesyonel birilerine danışsanız bence tam zamanı.


  • hepbiarayisicinde  (05.01.19 00:35:56) 
Ayrıl gitsin yurttan o zaman


  • Delay Fuze  (05.01.19 00:36:48) 
Bosver be olm. Insan yalniz hayvandir.


  • acemi  (05.01.19 00:39:13) 
Yurttakilerle bir şeyler paylaşmaya çalış. Mesela yarın git yiyecek bir şeyler al herkese dağıt sonra ilerlet muhabbeti. Yurt arkadaşlıkları çok özeldir kaçırma bence.


  • purrty ploop  (05.01.19 00:51:54) 
Kizsan erkek bul.
Erkeksen allah kurtarsin kardes

  • acemi  (05.01.19 01:09:37) 
www.arkaguverte.com

Bunun o kadar da büyük bir problem olmadığını kendine söylemelisin. Umarım sıkıntın gelip geçicidir.
Mutlu Haftasonları.
  • maskeli balonun maskesizi  (05.01.19 09:04:23) 
sevgili peşine koşma, etkinliklere katıl, spor kulüplerine katıl okuldaki bisiklet yüzme koşu, tiyatro birsürü kulüp var. kendini geliştirebileceğin topluluklara katıl. kendi kendine yettiğin zaman seni isteyen birileri olacak. bu halde hiçbir kararı sağlıklı veremezsin zaten.


  • ipmus90  (05.01.19 16:55:09) 
Duyurunuza göre kadınsınız. Normalde Türkiye şartlarında hiçbir kadın yalnız kalmaz. Mutlaka bir talibi olur. Demek ki hata sizde. Kendiniz değiştirmelisiniz.


  • komando kani var bende  (06.01.19 12:59:05) 
@komando kani var bende bahsettiğim yalnızlık 'Talibim yok' değil malesef


  • ddenizz  (06.01.19 15:27:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.