[]

Optik gözlük kullananlara soruyorum? (capsli)

Arkadaşlar 2 tane farklı reçete var capste. Biri 2011 yılına ait, diğeri 3-5 gün öncesine.


2011'deki reçetede

sağ göz: 155 derece, sol göz: 180 derece

2018'deki reçetete

sağ göz: 165 derece sol göz: 15 derece

SORU1: Bu dereceler neyi ifade ediyor?
SORU2: Bu kadar değişmesi normal mi, yanlış ölçülmüş ya da bana "aşağı bak" komutu verildiği zaman yanlış yöne bakmış olabilir miyim?

not: gözlük alacam da, dünyanın parası, camda sıkıntı yaşamak istemem.


foto1: eksiup.com
foto2: eksiup.com

 
Astigmatın derecesi yanlış bilmiyorsam. Benim dereceler de her ölçümde farklı çıkar.

Daha iyi anlayan birisi yardımcı olur umarım
  • kablelvuku  (03.01.19 22:30:56) 
  • acemi  (03.01.19 22:34:25) 
Benim dereceler hep aynı çıkar bu sonuçları göstererek başka yerde muayene olun


  • ykyt  (04.01.19 00:24:13) 
gözün dönmüş


  • goodz  (04.01.19 00:28:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.