[]

Phrasal Verb ve Idiom'lar için Kaynak Önerisi

Merhaba, uzun zamandır Phrasal Verb ve Idiom'lar üzerine kaliteli bir site ya da kaynak bulamadım. Yalnızca şu site çoğunlukla istediğim bilgileri bana sağlıyor. Yalnız türkçe kaynak bulmak oldukça zor. Önerebileceğiniz başka site, kitap ve özellikle yerli kaynak var mı? Mesela pit against'in ya da downwardly mobile'ın ne demek olduğunu örneklerle açıklayacak bir türkçe kaynak bulabilsem çok iyi olurdu.

Kitap olarak Cesur Öztürk'ün Essential Academic Vocabulary kaynağını seviyorum. Bazı kalıpları güzel açıklamış ama yine de yeterli değil.


 
www.amazon.com

Buna bak
  • Traveller  (02.01.19 00:03:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.