İstanbul dışında 1000 TL kira ile yaşayabileceğim standartları en yüksek ev

Selamlar.

Önümüzdeki yaz işimden istifa edip ya çalıştığım firmayı ya da başka bir kaç ajansı uzaktan çalışmak üzere ikna edeceğim. (ki 2 firmaya kabaca bahsettim olacak gibi)

İstanbul dışında, tek şartım apartman dairesi olmayan, sıkış tıkış olmayan kapıdan çıktığımda nefes alabileceğim bir ev arıyorum.

Var mı önerileriniz?

Not: Aslında dille aramın iyi olduğunu düşünürüm ama nedense ne istediğimi anlatamıyorum insanlara. Anca köy bulursun o paraya diyen arkadaşlar evet köy arıyorum.

Bu arada şartlara göre bahçeye açılan giriş kat olabilir. Mesela linkteki ev Altınoluk'ta havuzlu bir sitede. Bu şartlar için müstakil olmasından vazgeçilebilir. 3 katlı binalar sonuçta: www.sahibinden.com

mustakil guzel bahceli ev bile rahat bulursunuz bence, belki super olmaz ama bulursunuz yani. fakt istanbul disinda derken herhangi bir bolge mi yoksa marmara ve yakin yerler mi?

  • mavicorap  (01.01.19 14:34:14)
Öyleyse biraz daha detay vereyim. Tabii ki uzaktan çalışacağım için sorunsuz bir internet bağlantısı olması önemli.

Motosikletime atlayıp 2-3 saatte istanbula toplantıya ıvıra zıvıra gelebileceğim lokayonlar tercih sebebidir tabii ki. Efendime söyleyeyim Balıkesir, bursa, Yalova, Çanakkale, Edirne, Kırklareli vs..
Ancak Önerilere açığım. Güzel bir ev ve doğa için Ege'ye ya da daha güneye hatta toroslara bile inerim. Fayda zarar olarak bakar bazı şeylerden feragat edebilirim.
  • koca dost dev  (01.01.19 14:55:15)
Büyük şehirlerde imkansız o paraya. Bursa, Adana, Antalya, İzmir, Ankara merkezde öyle müstakil ev 1000 lira zor.

Olmazını söyledim, olurunu sen anla.
  • bos gezenin bos ustasi  (01.01.19 14:57:44)
Not: Merkezi diye bir kriterim yok. Aksine merkezi olmayan arıyorum. Mesela yalovada bir köyde müstakil ve baya iyi bir taş ev bulmuştum 900 liraya. 7 ay sonra müsait olsa belki de tutmuştum. Isınma belki sorun olabilirdi sadece.

  • koca dost dev  (01.01.19 15:03:05)
mevcut bilgilerle tekirdağ falan civarı dışında hiçbir opsiyonun yok. tekirdağın da köyü falan olur anca.

  • tchuck  (01.01.19 15:04:08)
Tuzla'da Okan Universitesi'ne yakin villalar var. Bazen de o guzel evleri Sabiha Gokcen'de ucak havalandiktan somra goruyorum. Belki Tuzla'da ya da Avrupa'da Silivri'de oyle evler bulursun. Benim aile Silivri'de hep. Kiralari hep ucuz. Deniz kenarinda zaten.

  • Traveller  (01.01.19 15:27:10)
Gorukleye tasin, universite mekani, ortam var(kari kiz). Kiralar da ucuz. Bursa trafiginden de uzaktasin.

Izmire falan da gidersin.
  • acemi  (01.01.19 15:39:02)
www.sahibinden.com

bakin hemen bir tane cikti, burada aileye vermek istiyorlar ama bu kosulu saglamayani da bulursunuz, sahibinden de aram kriterlerini min max 900 kiralik, butun turkiye mustakil ev secenegi olarak yaparsaniz istediginiz gibi birsey bulursunuz. bir de internet icin secenek ekleyebilirsiniz. fakat sizin sorunuzu ben anladim, cok secenek cikacagini dusunuyorum, aslinda gayrimenkul piyasasi su anda bunun icin cok ideal herkese ev aldirdilar, cok uygun fiyatlara kiraya verilecek bir suru ev var, cunku insanlar hep merkezi kalabalik yerlere bakip zor ev buluyorlar, yok krese ise markete yakin olsun diyorlar, sizin isteginiz bunlarin disinda oalcagi icin mis gibi bir yer bulursunuz. kolay gelsin.
  • mavicorap  (01.01.19 15:47:15)
Mersin, Çanakkale, Balıkesir, Muğla tavsiyedir.

  • duseyazar  (01.01.19 18:39:37)
Fethiye’yi de listeye ekleyebilirsin.

  • efx  (01.01.19 20:25:20)
Bandırma erkekte bulursun

  • civilengineer.v  (02.01.19 13:00:24)
Hocam bence Tekirdag en mantiklisi,
Sarkoy, Cantakoy, Marmara ereglisi vb deniz kiyisinda insanin az oldugu ve fiyatlarinda gayet dusuk oldugu yerler.
Kafana eser kah sahilde gezersin, kah ormanlik alanlarda takilirsin,
Istanbula desen 1-2 saat max ulasirsin, ya da canin skilir insan gormek istersin, Corlu yanibasinda biraz sosyal olursun vs.
  • kahramanikarus  (02.01.19 13:44:42)