[]

Ehliyet alırken e-devletten randevu alma hangi aşamada oluyor?

Arkadaşlar sağlık raporu, biyometrik fotoğraf ve diploma ile kursa kayıt olmaya gidiliyor diye biliyorum.

SORU: Peki e-devletten randevuyu ne zaman alacağım? Sınavlardan sonra mı, kursa kayıttan önce mi ne zaman?

SORU2: Randevular da hep dolu, randevusuz gidenlere de sıra açıyorlar mı?

SORU3: Toplam 800 TL tutarındaki vergileri ne zaman, hangi aşamada yatırmam gerekiyor?

 
@sumuklu

artık emniyet kalktı, nüfus müdürlüğü bakıyor. kural değişikliği yoksa emniyet yerine nüfus müdürlüğünü baz alırım ama sistem değiştiyse?
  • Cesario  (01.01.19 00:14:47) 
1.Aşama: 80 TL E-Sınav Harcı
2.Aşama: Kurs ücreti ödemesi (bu kursla olan anlaşmaya göre değişebilir)
3. Aşama: 110 TL Direksiyon Sınav Harcı
4. Aşama: Direksiyon sınavında başarılı olduktan sonra müsait olduğun herhangi bir zamanda vergi, harç, kart bedeli ödemesi.

Randevuyu eskisi gibi çok ileri tarihe vermiyor aday sertifikasını almaya geldiği gün yanımda randevu aldı ertesi güne yer bulabildi.
Bu birkaç gün önce yaşandı.

Parayı ne zaman yatırdığın önemli değil randevuya gitmeden bir saat önce yatırsan da olur daha önceden yatırsan da.
  • mutekebbir  (01.01.19 00:16:09) 
direksiyon sınavını geçince birkaç güne dosyani hazırlıyorlar onu alir almaz randevu alabilirsin. Daha önce de alabilirsin sistem sadece kimlik bilgisi ve iletişim bilgisi istiyor ancak randevu gelince dosyan hazır degilse ehliyet randevun yanar.
Randevu ara ara açılıyor ben denedim oldu. Ama yoğun olmayan dönemde randevusuz da aliyor nüfus memurları rahat bu anlamda. Adamlar randevun kaçtaydi bile demiyorlar.

Direksiyon sınavını geçince randevu aldığınızda harçları yatirabilirsiniz.
  • damla sakızlı dondurma  (01.01.19 00:19:26 ~ 00:20:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.