Android mi Ios mu ?

Belki defalarca soruldu forumlarda,teknoloji sitelerinde vs sizin fikriniz nedir her ikisinide kullandım sizce hangisi ?

ios çünkü ekosistem iyidir

  • çok hızlı 2 ile çarpabiliyorum  (31.12.18 11:28:39)
Ikisini de kullandım işin maddi yönünü düşünmezsek ios. Ama overall bakarsak android.

  • bisorumolacaktı  (31.12.18 12:01:31)
ios

  • alt4y  (31.12.18 12:04:11)
Teknolojiyi ve uğraşmayı sevdiğim için android diyorum. Appleda tüm cihazlara sahipsen gerçekten mükemmel bir ekosisteme sokuyor. Adam akıllı android tablet yok lan piyasada :(

  • bahoho  (31.12.18 12:07:21)
IOS bir telefon en ucuz 5000 lira falan şu anda. Ben vermem.

Aynı fiyat aynı özellik olsalar da vermem ama o zaman bir anlamı olur en azından kıyaslamanın.

2000 lira veriyorsun öbür tarafta sana eli yüzü düzgün, her işini görecek canavar gibi seçenekler sunuyor.
  • bos gezenin bos ustasi  (31.12.18 12:39:46)
tercih meselesi, mecburen ios kullanmak zorunda kaldigim zamanlarda sinir krizi geciriyorum. bilgisayarda macbook kullanirim ama onun disinda Apple ekosistemine bulasmamaya ozen gosteriyorum. eger browser olarak Safari, muzik icin Apple Music, storage icin iCloud kullaniyorsan iOS telefon daha mantikli olabilir ama hicbirisi tek basina rakiplerinden(Chrome, Spotify, Google Drive) daha iyi degil. o yuzden kendini Apple ekosistemine hapsetmenin bir anlami yok bana gore.

olay sirf maddi degil. android alacaksan da yine orta ustu bir model alman lazim ki guzel bir performans alasin. ikisini de kullandiysan hangisinde daha rahatsan onu kullan.
  • crucio  (31.12.18 12:59:37 ~ 13:04:27)
Küçük bir testle gösterecek olursak:

İki insan, aynı gün birer IPhone edinip bunları birkaç hafta kullansın.
Ardından telefonları inceleyelim.
Aynısını Android işletim sistemli bir telefon ile deneyelim şimdi.

Android telefonlar birbirinin başlangıçta tamamen aynısı olsa da, kullanıcıyla beraber değişiyor. Hızları, sesleri, ekran renk tonlaması, widget'ları, ikon ebatları ve menü layout'ları bambaşka oluyor.
IPhone'ları inceleyecek olursak, ayırt edici tek özellikleri kılıfları oluyor maalesef.

IPhone daha 'herkes'tir. Pop müzik gibidir. Dayalı döşeli evdir IPhone.
Kişiselleştiremezsin, işlere burnunu sokamazsın. Kamerası bas-çek prensibiyle çalışır.
Ukaladır, 'ben her şeyi optimuma getirdim, sen ayarlara dokunsan ne yapakacsın ki?' der.

Android ise kullandıkça şekil alır. Kişiselleştirmeye açıktır.
Takviminizi ya da WhatsApp'i görüntülemek için uygulamayı açmanız gerekmez. Widget'lar birçok işi hızlandırır.

Bunların yanında, Android telefonunuz bir gün size bir sorun sunduğunda, suçu üstlenmek istersiniz. Hor kullandığınız için olduğunu ya da indirdiğiniz güvenilmez bir dosyanın sebep olduğunu düşünürsünüz. Aynı sorunla IPhone kullanırken karşılaşırsanız, suçlusu telefonun ta kendisi olur. Bu da samimiyetini azaltır telefonun.
  • Etanglement  (31.12.18 13:14:40)
Tabii ki ios

  • Delay Fuze  (31.12.18 18:55:03)