[]

Türksat

Az önce müşteri hizmetlerini tarife değiştirmek için aradım mevcut tarifelerinde 100 mbps hızda akn'li paketleri olmadığını söylediler. Mevcut akn'li olanlar da yılbaşından sonra kalkıp, tamamen kotalı paketlere bırakacakmış yerini.

Mevcut tarifem 50 mbps 100 gb akn olduğundan ve bu ay 180 gb gibi hayvani (15/30 gün evde bulunmuşumdur) bir indirme yaptığımdan yükselteyim demiştim.

Velhasılı; mevcut akn'li tarifelerin yılbaşından itibaren akn'lerinin kalkacağını mevcut hızları üzerinden sınırsız hizmet alacağını söyledi.

Gerçekten olabilir mi böyle bir şey ? yoksa tt'de olduğu Türksat da başka bir şeyi mi kaldırır ?

 
100 mbit, 100gb kullanıyorum. 2020 başına kadar tahahütüm var. ben paşalar gibi 100 mbiti sınırsız kullanacağım ve kota kalktığı için öyle kotalı tarife vs koyabileceklerini pek sanmıyorum.

tahahüt olduğu için mecburen yapacakları şey o. akn kalkacak ve bize kotadan bağımsız dedikleri hızdan verecekler interneti.

ek olarak 180 gb hayvani falan değil. az bile. tüm gün evde olduğumda keyfime göre internette gezdiğimde (hiçbir şey indirmediğimde) min 15 gb kullanıyorum.
  • washe  (31.12.18 01:04:20) 
Aknli tarifeler kotasız olacak aynı fiyata. Benim taahhüt bitti. Aynı fiyatla sınırsız alacağım. Ama kablo TV ücreti arttı. O nedenle faturam yükseldi.


  • sutlu nescafe  (31.12.18 11:02:42) 
Uydunet'te AKN kalmadı. Onlar DURAN/KOTALI paket oldu. Paran varsa SINIRSIZ tarife alabiliyorsun.

Örneğin benim paket 50/150 oldu. 150 GB kotam dolduğunda netim duruyor. Devam etmek istersem ek kota paketi alıyorum.
  • teknikekip  (31.12.18 12:57:33) 
@teknikekip ben akn'li tarifemde tahahütüm bitene kadar sınırsız şekilde tarifemdeki hızı ay boyunca kullanacağım tahahhüt bitince duran/kotalı ya sınırsız tarifeye geçeceğim yani di mi?

ben hala uydunet'in yeni tarifelerini göremedim sitelerinde olan bir yer varsa paylaşabilir misin?
  • washe  (31.12.18 13:12:49) 
www.technopat.net

şunu buldum şimdi. şayet bu doğruysa kablonet fiyatları çok çok süper.
  • washe  (31.12.18 13:18:11) 
@washe evet aynen dediğin gibi. taahhüt bitince sizleri bu paketlere geçirecekler. benim 11. ayda bitti öyle geçtim.

Ben engelli paketi kullanıyorum: www.turksatkablo.com.tr (link çalışmayabilir)
  • teknikekip  (31.12.18 15:25:19) 
Bu iş nasıl olacak, hala meçhul. Farklı firmaların, farklı uygulamaları da olabilir.

Son söylediklerine göre kotanın sadece adı kalkıyor ve Kota aşımı olduktan sonra düşülen hızlar biraz artıyor. Eskiden 3 Mbit'e düşüyorsa, şimdi 4 Mbit'e düşecek gibi... Sürekli sınırsız kullanım gibi bir durum yok.


.
  • kartallar yuksek ucar  (31.12.18 16:33:38 ~ 16:35:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.