[]

Göz muayenesi ve gözlük ve GSS borcu hakkında?

1) 2 ay önce 25'i doldurdum ama edevlete bakıyorum borç falan çıkmıyor. Provizyon sorgulamaya giriyorum "en yakın Sgkya gidin" uyarısı alıyorum. Haftaya işe başlıcam. 2 aylık borç çıkarırlar mi yoksa unuttular mi beni?

2) Haftaya sigorta başlasa edevlette gözükmese bile sisteme düşüp hastanede sigortalı olarak yararlanabilir miyim?

3) Sigortasız yarın göz muayenesine gitsem yazacağı reçete ile haftaya sgklı olduktan sonra gözlük almaya gidince sigorta indirim olur mu cam ve çerçeve için?

 
sigorta başladıktan 90 gün sonra sağlık hakkın oluyordu hatırladığım kadarıyla.


  • sutlu nescafe  (30.12.18 18:25:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.