elektronikte ürünün fiyatını minimuma indirmek

kampanya, kupon, puan falan kullanarak alacağınız ürünün fiyatını minimuma indirmeye çalışır mısınız yoksa gördüğünüz yerde/dükkanda hemen alır mısınız?

örneğin şu an almak istediğiniz bir ürün varsa ne kadara buldunuz en düşük fiyat? ürünün modeli ve fiyatı?

1- en ucuz siteyi / magazayi bulurum karsilastirma vs yaparak.
2- site veya magaza guvenilir degilse, guvenilir sitelerdeki en uygun fiyati secerim.
3- bi donanimhaber'e goz gezdiririm sicak firsatlar ve kupon bolumune ama benlik bi sey hic cikmadigi icin cok fazla vakit harcamam, manyaklik derecesinde oluculuk yapmam. zaten donanimhaberde su ana kadar mantikli bi kupon satisina denk gelmedim (ben denk gelmedim, vardir mutlaka)
4- avantajix iadesi var mi bakarim ama yoksa alisveristen vazgecmem. varsa kullanirim.
5- sitenin benim kredi kartima veya telefon hattima kampanyasi vs var mi bakarim ama yoksa alisveristen vazgecmem. varsa kullanirim.
6- alirim.

ilk gordugum yerden/dukkandan almam. buldugum uygun fiyatli alternatife bi sekilde ekstra indirim bulursam/gorursem ne ala; bulamazsam 'bizim siteden alin bi sonraki 2000 tl ustu alisverisiniz icin 100 tl kupon verelim' tarzi oltalara gelmem.
  • orange coffee  (29.12.18 14:40:42 ~ 14:42:19)
Ucuz almak için arsştırma tabii ki yaparım ama kupon, kampanyaya falan çok takılmam. Denk gelirse kullanırım. Alacaksam alırım direkt.

  • Delay Fuze  (29.12.18 15:20:05)
Yurtdışı satıcıları kovalarım. Yaşadığım yerde vergi yüksek, tedarik sıkıntılı. O nedenle yerel siteler pahalı ama Ebay'in Eu içi satış kısmında aynı ürünün daha ucuza satıldığı yerler var.

Kupon falan bakmam boş yere maksimum 5 dolarlık ilk üyelik kuponu bulursun zaten.

Black Friday, içinde bulunduğumuz Christmas sonrası yeni yıl öncesi indirimler falan genelde bu dönemlerde alırım elektronik eşyaları.

Zaten artık websiteleri var fiyat listeleyen.

Bir de her şeyden önce eğer çok pahalı bir şey değilse ikinci el sitelerinde sıfır kutusunda sahibinden ürün kovalarım. Mesela böyle smartwatch, tv box, kulaklık falan almışlığım var. Kesinlikle en ucuz yöntem budur ama her zaman denk gelmez.
  • bos gezenin bos ustasi  (29.12.18 15:57:57)