[]

En zor İngilizce konusu hangisi sizce?

Gerund infinitive ile prepositions arasında kaldım ama gerund infinitive sanki oyun sonu canavarı gibi ağır geldi belki sonsuzluğu çağrıştırdığından. Sizce en zor ya da en zorlandığınız İngilizce konusu hangisiydi?
 
Neymiş şu gerund infinitive diye baktım, sanırım verblerden sonra fill geldiğinde ing li mi yoksa eksiz mi gelecek şeysi. O kadar da önemli değil, akademik makaleler yazmıyorsanız konuşma dilinde kimse dikkat etmiyor ona yanlış olsa da anlaşılıyor. Zaten iyi listening ve reading yapılırsa bir yerden sonra bazıları yanlış bu hisse veriyor.
I will start to work, denebilir ancak doğrusu start working. Ancak kimse yadırgamaz ilki söylense.

En zor konuyu bilemem ama could have, should have, would have falan kafa karıştırıyordu.
Bir de indirect speech mi denir ne denir, size biri bir şey söylüyor siz onu başkasına söylüyorsunuz. Hala bazen hata yapıyorum, 3.5 senedir yurt dışında yaşıyorum.
Bütün zamanlar değişiyor, günler de değişiyor. Yarın okula gidicem derse biri ve siz bunu perşembe günü mesela dün okula gidecektiye çeviriyorsunuz falan baya karışık.

Bir de şu ne denir bilmem, phrasal verb mü ne. Fiilin yanına gelip anlamını değiştiren şeyler. Zibilyon tane var.
Take almak mesela
Take out dışarı çıkarmak gibi. Bir de nesneler araya giriyor,
I'm gonna take the trash out.
Bunlar
  • senolll  (29.12.18 04:27:38) 
@senolll gerund infinitive, prepositions ve phrasal verb konuları birbirine benziyor gibi öğrenme süreci olarak. Ama phrasal verblerin tenseler gibi belli bir mantığı olmadığı için gramer konusundan ziyade vocabulary kısmına daha yakın olabilir

Ama üçü de gerek YDS de gerek Türkiye’deki diğer akademik İngilizce sınavlarında muafiyetlerde çıkıyor ve optik okuyucularda yadırganıyorlar doğal olarak :-) encrypted-tbn0.gstatic.com bu yüzden zaman içinde readinglerle göz aşinalığı edine edine öğrenmeye değil testlerde doğru yapacak teknikler geliştirmeye odaklıyorlar zamanı hedef kitleyi.
  • siyah giyen adam  (29.12.18 04:51:48 ~ 04:58:41) 
phrasal verbs and prepositions onde gelir.

prepositionlarin cogu turkceye gore ters, bizim "in" dedigimiz yerde bunlar "on" diyor, kulak aliskanligi lazim ezberlemesi de zor hangi birini ezberleyeceksin.

phrasallar icin ezber kasmak lazim, mantik yok, turkcede karsiligi olan bir kural degil zaten.
  • cooperr  (29.12.18 07:43:21) 
Ikinci fiil ilk fiilden sonra oluyorsa to infinitive (want to go), iki fiil ayni anda oluyorsa -ing (enjoy walking). Present Simple bile daha kolay bundan.

Asil zoru collocation. Turkler bu konuyu hic bilmiyor.
  • Traveller  (29.12.18 08:31:44) 
How to say someone lets go to my place


  • dedim dedim de kime dedim  (29.12.18 10:16:57) 
bence en zoru Reduce Relative Clauses. Daha Relative Clauses 'ları çözemedim üstüne bir de reduce ediyoruz. :(


  • Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebilece  (29.12.18 10:27:08) 
@muvaf

Iste ekstra bir sey soyluyormus gibi.

The book is on the table cumleni kur. Sonra karsindaki kisinin sana hangi kitap demesini beklemeden sen atla the book which you gave me de ve cumleye devam et.
  • Traveller  (29.12.18 10:53:18) 
Alayi zor. Bu sekilde ingilizce ogrenmek genel olarak zor. Dili pick-up yapacan, calismayacan.


  • stavro  (29.12.18 12:45:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.